олимписки казино рига покер турнири

Како онлајн коцкање индустрија професионални, сум бил присуствуваа голем покер турнири низ светот за последниве десет години од мојот живот.Гледајќи како јас не сум човек кој игра покер за живеење, мојот бизнис цели на турнири се да се меша со интервју интересни аргументи, се мешаат со celebs а можеби и учествуваат во повеќе секојдневен настан или две.Добротворната организација турнири кои се организираат околу овие големи покер настани отсекогаш биле идеална можност за мене да ги исполнуваат мојот бизнис цели и се едноставно многу забавно за секого.Големите покер турнири може да биде интензивен, особено за добрите, но добротворна турнири се обезбеди можност за овие аргументи за да се релаксираат, да уживаат и да придонесе за добра причина.Ваквите турнири, исто така, даваат можност за recreationals да се фаќа за рамената со нивните покер херои, можеби celeb или две, а всушност имаат шанса во победа некои extravagent награди.Ова изминатиот викенд бев во Јужниот дел на Франција во посета на Чарлс Гилеспи и Роберто Савио на Adge, за кое време Савио сопругата Наташа, Фрост-Савио домаќин на Покер за Розова Монако добротворна турнир заедно со EPT Главниот Настан.Покер за Розова Монако, основана во 2011 година од страна на Мраз-Савио, се работи за добротворна организација турнир инспириран од Розова Панделка движење, настан со цел да се подигне свеста за ракот на дојката, додека, исто така промовирање на здрав начин на живот олимписки казино рига покер турнири.
Augelle беше јасно се среќни со неговото остварување и Мраз-Савио, исто така, беше совладан со успехот на Покер за Розова Монако 2015 година олимписки казино словачка s. р. о. Augelle е приказна не не разочара и да е и heartwarming и инспиративна олимписки казино словачка јас o. Мраз-Савио додава, "Ние се пријде за да започнете дискусии и брејнсторминг, но можам само да кажам дека ако и оваа година не е ништо да патувам со, тоа ќе биде неверојатна, некоја он-missable настан за било покер играч!Сега знаеме што можеме да работиме со следната година ќе биде надвор од границите!" Покер за Розова Монако 2015 резултати: 1-ва Награда:Силвиан Augelle - Macbook Pro и престој во Монте-Карло Bay 2 Награда:Ребека McAdam - ipad 3-та Награда: Даниел Duthon - iphone 4 награди: Едгар Stuchly - Séjour Thermes 5 награда: Тео Jurgensen - Воз Готвач 6 награда: Гил Кени - Dîner Салон се Зголеми на 7 награда: Фауима Moreira Де Melo - Dîner Циркус 8-мо и 9-ти место: Карловиот Гилеспи и Шон Astin - PokerStars чип сет за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre monster hunter светот вториот мантија слот. "Покер за Розова Монако е многу посебен за нас како тоа го отелотворува сè што сакате Розова Панделка да се претставува.Покер привлекува како огромна толпа, се чинеше, се подразбира дека за да се шири пораката, најдобро место ќе биде настан привлекуваат и мажите и жените од сите возрасти и социјални кругови", рече Мраз-Савио.Добротворна покер настани, исто така, привлекуваат покер индустрија стручни лица, како мене, кои се често присутни на поголеми покер турнири за бизнис.Алекс Dreyfus, добро познат професионалец во покер во светот, одлучија да се приклучат на Покер за Розова Монако прослави monster hunter светот повеќе се спаси слотови. "Имавме најдобрата време дека ги надмина нашите ниту можеа очекувања!Извонредна група на меѓународни покер ѕвезди, локални играчи, па дури и некои листа на познати личности собраа за да формираат неверојатна 7 час подолго турнир. "Тоа значи за мене многу работи, јас играле покер често за изминатите четири години и три години го изгубив мојот голем брат во несреќата", Augelle дели. "Тој беше пример за мене и играле покер премногу и јас се заколна дека за него би победи некои од нив живеат турнири, а можеби и голема награда еден ден, така и за мене ми успеа од половина од моето ветување.Сега мојата цел е да заврши на другиот дел, со цел да биде мирно". PokerStars направени целиот овој настан од страна на спонзорирање сè, и ние сме многу благодарни на нив!Благодарение на нив, ги собравме блиску до 11.000 евра!" рече таа.Како Мраз-Савио споменати, на парична казна луѓе во PokerStars, компанијата зад EPT серија, беа инструментални во извршувањето на Покер за Розова Монако.Тие се, исто така, горди да се биде дел од еден таков фантастичен настан. "Ова е втора година се поддржани Розова Панделка Монако и оваа година направивме добротворната организација покер турнир дел на EPT Гранд Финалето на Фестивалот.Тоа отсекогаш бил важен за нас, како компанија за поддршка на различни добротворни организации и ние сме, исто така давање на нашите играчи платформа за давање на пари од покер назад за добротворни цели.Ова важи и за онлајн на PokerStars, но исто така и низ нашата телевизија настани.Ние го цениме можност да работат со Розова Панделка и поддршка на работата за борба против жените е ракот на дојката во Монако", рече EPT Претседателот Едгар Stuchly.Позитивното искуство секој имаше оваа година на Покер за Розова Монако веќе инспириран поголеми и подобри идеи за следната година, настан јас лично веќе се стави на мојот календар за 2016 година monster hunter светот се движат спаси слот.

"Уживав мојот Покер за Розова Монако маса, имав Шон Astin (Господарот на Прстените и Goonies) и Лив кој е многу добра пријателка, па тоа беше кул.На крајот, имав Игор и Филип Gruissem (и двајцата имаат освоено $9m секој на покер) седи до мене, да се дружат, тоа беше дури и повеќе да се забавуваат Изгубив брзо што е добро, јас не бев тука за да се победи, но да учествуваат.Тоа е она што добротворна настан е", рече тој.Кога ќе ги набљудуваат настан како овој, тоа е очигледно, како многу забавно земјите-добрите се има, често dishing од шеги, па дури и помагање од recreationals околу нивната трпеза.Добрите исто така, уживајте во повеќе неврзан игра со celebs и како Dreyfus што споменавме, оваа година PokerStars донесе Шон Astin заедно за причината.Покер Про Лив Boeree рече за Покер во Розова Монако, "играв бидејќи јас само сакам добротворна tourneys – имаат толку уникатно jovial атмосферата; пријателски натпревар без никакви на сериозноста на нормален турнир.Јас бев седи веднаш до актер Шон Astin, кој беше голема забава, очигледно јас потсети на Карен Ален во индијана џонс: крадците на Изгубениот Ковчег, ха, ха!" Како пријателски и забавен како овие типови на турнири може да биде, тоа е секогаш возбудлив за да дознаете кој е крунисан за победник.Оваа година, на првата награда беше доделена на Силвиан Augelle, а милостив ја налути, Франција мајчин и некој кој игра покер на страната наместо професионално.