можете чад во Winstar казино

Во западниот дел на Американската држава Ново Мексико и законодавците се, наводно, започна scrutinizing предлог-законите кои би можеле да им овозможи на локалните комерцијални horseracing песни за да започне да нуди живеат игри на craps, покер, блек џек и заедно со целосната retinue на sportsbetting.Според понеделник извештај од Las Cruces Сонцето-Вести весник, постојат пет horseracing места во 'Земјата на Воспевање' нудиме патрони голем број на слотови, како и видео верзии на рулет, покер и блек џек.Но, овие својства се наводно забранува работи во живо-дилер и 'се врти на тркалото на' игри или оперативен sportsbooks кој пазари на ништо друго освен коњски трки.Пожелно дивиденда: весникот објави дека Ново Мексико Државата Претставник Ray Лара сака да ја смени оваа актуелните состојби и официјално предложи свежи мерка порано и денес дека ќе дозволат овие објекти да се трансформира во целосно fledged казина нуди комплетна retinue на тековно-забранат живо-дилер игри.Демократската законодавецот наводно изјави дека неговиот предлог може да генерираат до $40 милиони евра секоја година со некои $15 милиони евра на ова оди кон државата се борат Лотарија Стипендија Фонд универзитетско образование програма.Лара наводно им рекол на Las Cruces Сонцето-Вести.. можете чад во winstar казино. "јас навистина верувам дека ова е победа-победа за државата како целина.Ова се случува во корист на нашите млади луѓе.Ова се случува да се донесе работни места.Ова се случува да се донесе дополнителни приходи во нашите заедници и на нашата држава." Предвидената агенда: весникот изјавиле дека Лара предлог-законот се ко-спонзорирана од Ново Мексико Државниот Сенатор Бил O'Neil и дополнително повици за horseracing песни во заедниците на Sunland Парк, Ruidoso, Hobbs, Farmington и Албакерки да се раководи и управува од страна на Њу Мексико Лотарија.Предлогот сега ќе наводно се смета во тек на државата тековната 60-ден законодавната сесија со опозицијата се очекува да дојде од државата е многу казино-оперативен племиња, како на федерално-ва Mescalero Apache Племе, која работи на Ин на Планината Богови Одморалиште и Казино во северна Otero Каунти само седум километри од Ruidoso Падови Трката.О'Neil наводно им рекол на Las Cruces Сонцето-Пати.. можете чад во правец на крик казино. "Ние навистина треба да се прошири нашите приходи поток и тоа ќе биде голема тема во следната сесија.Ние сме во потрага на многу различни стратегии за да не бидат изложени на милост и немилост на бум и биста на нафта и гас.Сите ние сме во потрага на овие различни потенцијални извори на приходи.Легализација на марихуаната нема да биде голем фокус ова доаѓа сесија и на даночните реформи нема да биде голем фокус.Така тематски, мислам дека тоа е добар тајминг за сметката." можете чад во долината гради казино.