Pokie место казино без депозит кодови

Колумбија стана најновата НАС има надлежност да ја легализира спортско обложување во вторникот.Окружниот Совет гласаше 11-2 во поддршка на Councilman Џек Еванс' сметка, која ќе рака мобилен обложување монопол на окружниот е грчки лотарија на услуги, Intralot pokie место казино без депозит кодови. "Ние сме venturing во нова територија со спортски игри," Еванс рече. "Јас сум многу возбуден дека Округ ќе биде надвор од кутијата ако ова поминува денес." Затоа што Окружниот не е држава, законот се уште ќе треба да биде ратификуван од страна на Конгресот, но итен на законот кој беше донесен во исто време ќе им овозможи на топката за да започнете со тркалање на спортски обложувања.Конгресот не обично се интервенира во Советот на закони, иако во последниве години, конзервативна congressmen имаат поништена DC записи со кои бара да ја легализира марихуаната и заштита на пристап до репродуктивното здравје се грижат така што останува можноста pokie поп казино без депозит бонус кодови. DC станува прв во непосредна Вашингтон област да се регулира спортско обложување, иако другите се дише нејзиниот врат.Еванс постојано ја истакна важноста на стекнување на прво-двигател предност во однос на соседните држави, како Мериленд и Вирџинија.Како во оние држави ќе се обиде да им помогнам на спортско обложување преку текот на 2019 законодавната седница, а во меѓувреме Западна Вирџинија — која го промовира својот прв спортски книги претходно оваа година – е активно маркетинг спортско обложување во Вашингтон жители.Спортската книга на Penn National Игри е Холивуд Казино Чарлс Градот е еден час и половина возење од далеку.Градот е жители веќе стадото на MGM Националните Харбор во Мериленд, која е само 20 минути возење од централна Вашингтон и беше изграден изречно да го фати footfall од градот.Но, било предност добиена од тоа да биде прв во пазарот е веројатно дека за брзо да исчезне ако DC не успее да им понуди на жителите на правото вид на производ pokie поп казино слободен врти.

Intralot ветил дека ќе генерира приходи за DC кои се значително повисоки од оние кои би се произведени од страна на отворен пазар.Тврдењето звучи сомнително додека не сфатат дека лотарија оператор предложи високо-држете обложување спортски модел кој ќе го види тоа врати околу 70 до 80 до корисникот, наместо на околу 95 проценти што е вообичаено во Лас Вегас и на други места.Со користење на овој модел, тоа ќе биде невозможно да се понуди на клиентите на конкурентска шансите.Но, додека Intralot ќе имаат монопол на мобилни обложување, законот, исто така, ќе дозвола четири земјиште базирани на спортски книги во секоја од четирите спортски сали: на Капитал Една Арена, Audi Поле, Државјани Парк, и Св ресторан du казино де dinant. Elizabeths Исток Забава и Спорт Арена.За овие локалитети, сметка се појавува за да се дозволи на трети лица оператори.Додека Американскиот Игри Асоцијација ја поздрави веста за легализација во вторникот, тој изрази загриженост во врска со еден оператор, модел за мобилен. "Додека глас денес е напредок, ние и понатаму сме длабоко загрижени за давање на лотарија виртуелна монопол во мобилен пазар", рече Сара Slane, на АГА е Постар Заменик Претседател на Јавните Работи, во официјална изјава ресторан du казино де dieppe. "Очекувано, ова ќе резултира во помалку инвестиции и иновации, на штета на потрошувачите и способноста на почетните правни пазар да се натпреваруваат со пристапност и погодност понудена од страна на многу утврдени нелегално wagering операции." ресторан du казино де collioure.