казино стан победа вистински пари 80 слободен врти

MGM Места Меѓународни понеделник рече дека четири компанија директори, вклучувајќи го и Претседателот и извршен ДИРЕКТОР на Џим Murren, ќе им служи на бордот на директори на казино на операторот на планираните недвижен имот и инвестиции доверба казино стан победа вистински пари 80 слободен врти.

Murren, заедно со MGM Претседател Бил Hornbuckle, MGM правниот Застапник на Џон McManus, и Главен Analytics Службеник Elisa Gois беа именувани на одборот за MGM Раст Својства.На REIT, кој ќе биде јавно се тргува, ќе сопствени 10 MGM својства, вклучувајќи седум на Лента казино стан за победа вистински пари. MGM Места ќе сопствена 70 проценти од REIT и да продолжат да работат на места.Новиот одбор, исто така, ќе вклучува два независни директори; Мајкл Rietbrock, поранешен шеф на глобалниот капитал истражување на Номура Хартии од вредност, и Томас Робертс, поранешен постар партнер во Weil, Gotshal & Manges.Дан Тејлор, извршен во Tracinda Корп, која е MGM Установи' најголемиот акционер, исто така, ќе се приклучат на MGM Раст Proprieties одбор.Тејлор, исто така, е MGM Установи член на одборот казино програм што користи во реално пари. Murren рече на независни директори донесе "искуство советување компании за сложени, висок профил ситуации заедно со своето длабоко знаење на корпоративното управување работи" кои се најдобрите слот машини. MGM Летувалишта се надева да ги започне REIT оваа пролет кои се најдобрите слот машини на хард рок казино тампа. MGM Раст Својства ќе бидат вклучени Mandalay Залив, Мираж, Монте Карло, Њујорк-Њу Јорк, Luxor, Excalibur и Парк.Трите регионални места ќе вклучуваат MGM Grand Детроит и Beau Rivage Biloxi и Злато Штрајк Tunica, и во Мисисипи. кои се најдобрите квалитет покер чипови.