кои се најдобрите слот машини

На Шри Lankan владата притисни за да се отвори во земјата казино пазар за меѓународен развој е подигнување на огромен гнев на опозициски политичари.Земјата веќе е дом на девет мали размери казина – многу од нив користат добро познати имиња од НАС казина како Bally и Bellagio без благослов на оние оператори – но сега е во потрага да се примамат од нив некои искрен меѓународни казино имиња во развојот на големи integrated resort казино операции.Следната недела, владата има намера да воведе измени и дополнувања на Обложување и Игри се Дејствува за да им овозможи на овие операции, но опозициските политичари се плаче фаул над даночни олеснувања казина ќе добијат по овие амандмани кои се најдобрите слот машини. Harsha де Силва, економист и Шри Lankan пратеници претставуваат опозицијата на Обединетите Народна Партија, го прави своето најдобро да ја искажат својата загриженост дека гејминг законот за измени и дополнувања се упатиле преку парламентот, без соодветна debate кои се најдобрите слот машини на хард рок казино тампа.
De Silva има критикуван од владиниот план да се наметне 5% данок на приходите, додека изземање на казина од земјата 12% данок на додадена вредност и 3% градењето на нацијата tax кои се најдобрите квалитет покер чипови. De Силва укажува дека основните стока како конзервирана риба се оданочуваат со многу повисоки стапки од казина ќе плаќаат според предложената режим кои се најдобрите страна. "Ова е правична даночната политика на оваа земја?" Ланка Бизнис на Интернет, цитиран де Силва вели тој го најде тоа "повеќето вознемирувачки" дека казина ќе се случат под земја е Стратешки Развој на Дело, со што се овозможува за "огромни даночни бенефиции, во некои случаи и колку што е 25 години ослободени од данок статус." Според овој предлог, казина ќе уживаат даночни приходи празници, намалена економска услуга трошоци и пониски давачки за увезените стоки влоговите во blackjack.
Xinhua цитирани де Силва како велејќи дека владата мора да дојде чисти на своите намери сега ", бидејќи луѓето не може да се поднесе жалба до Врховниот Суд за да промените некој закон откако е донесен." Во Февруари, Круна Ltd.шеф, Џејмс Пакер беше во Шри Ланка состанок со владини министри и туринг потенцијалните места на кои да се изгради интегриран одморалиште.Тоа не е јасно дали Пакер е Шри Ланка намери се за Круната или за Melco Круна Забава, заедничкиот потфат со Хонг Конг бизнисмен Лоренс Хо што работи на казина во Макао и се развива казино во Филипини Забава Град на проектот во Манила Залив.Шри Ланка, најверојатно, ќе привлече голем дел од својот бизнис од соседните Индија, каде казина се ретки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да направите магија слотови работа за warlocks.