немирни нозе синдром коцкање несакани ефекти

Цезар Забава пријавени $1.9 милијарди долари во четвртиот квартал нето-приходи пониски од $2.01 милијарди предвидено од страна на многу финансиски аналитичари.И покрај приходите недостаток, Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora и компанија службеници презентирани розова outlook за 2018 време во средата повик со акционерите немирни нозе синдром коцкање несакани ефекти.

CFO Ерик Hession рече компанија, која се појави од стечај во октомври, корист од НАС даночната реформа на мелодија на $2.03 billion. Net приходи за цела година се зголеми до $8.1 милијарди долари, но и покрај тоа раст, компанијата се уште објавено нето-годишна загуба од $375 милиони евра.Но Hession останува позитивен, велејќи даночни намалувања треба да се зголеми на доверба на потрошувачите, кои за возврат ќе ви помогне да расте приходи во месеците што следат.Цезар акции падна во четвртокот од почетната цена на $13.20 надолу до $12.60 на крајот на тргување, губење на 4.55 проценти.Цезар Забава рече на 1 октомври пукање во Лас Вегас боли финалниот квартал на приходите.Компанијата е сопственик девет својства во градот, со осум од оние на Лента.Лас Вегас приходи намали за речиси четири проценти во последните три месеци од 2017 до $873 милиони евра.Заработката пред камати, даноци, амортизација, и амортизација (EBITDA), плус изнајмување приходи, падна 10% до $294 милиони денари futuriti казино без депозит кодови. Frissora рече дека бизнис изгубени по трагедијата на трошоците на компанијата $25 милиони евра во четвртиот квартал EBITDA.На Цезар извршен ДИРЕКТОР рече на EBITDA се зголеми од околу 11 проценти би биле веројатно без кои трагичните околности.И Frissora истакна дека туристичкиот последиците од масакрот се уште е повреда на бизнис fuze ла рулет palladienne musique. "Во текот на првиот квартал (од 2018), ние продолжуваме да се чувствуваат влијанието врз нашето слободно бизнис во Лас Вегас од 1 октомври престрелки.Ние се соочат нашите менаџерските тимови да се надомести овие негативни влијанија со продолжи фокусот на контрола на трошоците," извршен ДИРЕКТОР на објасни.
Frissora им кажал на новинарите дека во неделите по снимањето, имаше остар пад во пристигнувања од Азиските пазари надвор од почитување на 58 луѓе кои ги загубија своите животи g казино edinburgh божиќ партија. "Сум слушнал дека тоа е понекогаш период од три, четири месеци .. g казино edinburgh телефонски број. Луѓе во Азија се многу почитувана од смртните случаи," тој е склучен.Цезар Забава е нахакан на годината напред, и инвеститорите очигледно се како добро.Во четвртокот, 28.22 милиони акциите на компанијата беа со кои се тргува на 55,937 трансакции.Такво невообичаено зафатен активност обично навестувања дека инвеститорите се убедени за компанијата насока.Но Hession вели дека постојат некои причини за загриженост, особено во Атлантик Сити, каде игри оператор поседува три од седум казина.И пред 2018 обвива нагоре, две дополнителни игри места се очекува да се отвори: Хард Рок и Океанот Одморалиште најдобри во слотот за ситните рамнотежа друид.

"Ние не очекуваме да се соочуваат со некои предизвици во 2018," Hession призна најдобри во слотот за ситните оружје воин. "Ние веруваме дека воведувањето на новата конкуренција во некои од регионалните пазари, особено во Атлантик Сити, ќе има негативно влијание врз нашите резултати во втората половина на годината." Заедно со Хард Рок и Океанот Одморалиште, сопственик на Showboat, поранешен Цезар сопственост, е аргументирано за reopening на хотелот казино.Инвеститорот Барт Blatstein поднесена почетна лиценцирање документација со Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (NJDGE) минатиот месец..