најдобри во слотот за ситните оружје воин

Загреан првенство реваншот ќе биде на функција афера како UFC 227 добива во тек во Стејплс Центар во Лос Анџелес во саботата вечер.Главниот настан јами два противници кои сте биле ѓубре зборуваат едни со други, бидејќи и пред тие некогаш квадрат исклучување во octagon.Ривалството помеѓу Коди Garbrandt и T. Dillashaw е сè повеќе и повеќе привлечен поради фактот дека двете се користи за да бидат пријатели и обука партнери.Сепак, работите soured кога Dillishaw лево Тим Алфа Машки, салата и двајцата се користи за да се обучуваат во.Конфликтот меѓу двете потоа беше ставен на екранот за светот да се види кога и двајцата борци беа вклучени како тренери во Крајна Борец Реалноста шоу.Ѓубрето се зборува и нечиста крв варени во текот на шоуто, генерирање на многу наслови во пресрет на нивниот прв конфронтација.По поразот на кои се борат да Dillashaw во UFC 217, Garbrandt е преземање на различна тактика овој пат најдобри во слотот за ситните оружје воин. "Научив од минатата борбата дека не треба да се премногу емоционално вклучен," Garbrandt изјави Лондон Слободен печат најдобри во слотот за ситните ѕверот мајсторство хантер. "Јас немам дополнително време за неговите шеги или неговиот ѓубрето разговор.Ние сме биле и назад со овој човек засекогаш сега, јас сум уморен од него.Јас не имаат енергија за тоа." Garbrandt може да се направи со јавноста ѓубре зборува, но, камерите не се прави со него.На UFC vlog серија наречена "Вградени" е документирање доведе до нивните реваншот во последниве недели.Шоуто го следи две борци како тие да се подготват за борба, иако тоа е многу полесни од лоша крв што беше толку истакнат прв пат тие ги споделуваат екранот.На vlog не ни даде изглед од боксерска легенда и поранешен шампион во тешка категорија Мајк Тајсон, сепак.Железо Мајк е во Garbrandt е агол преку поголемиот дел од својот ММА кариера, што нуди совети и поддршка во тој може. "Кога ќе победат на појас врати тоа време, ќе го ценат повеќе," Тајсон му кажува на Американскиот борец божиќ приказна слот машина. Garbrandt (11-1) ќе се обиде да победи на bantamweight наслов врати од Dillashaw (15-3), и додека тој е јасно сигурни тој може да го направи тоа, bookmakers види овој натпревар како виртуелна монета флип неколку временски слотови. Dillashaw е многу мала 20/23 омилени, што значи $100 обложуваат на Американскиот борец ќе добиете $187 за возврат. Garbrandt е аутсајдер, но не и од многу на 20/21 когнитивно бихевиорална терапија програма за проблемот коцкање терапевтот упатство. Истата се обложуваат на предизвикувач ќе нето ви $195 за победа.Ко-главниот настан, исто така, има шампионатот реваншот, како Хенри Cejudo изгледа да се одмазди својот пораз во рацете на Demetrious Џонсон повеќе од пред две години во UFC 197. Двете ќе метежот за flyweight шампионат, но спортската книги не гледам на ова како голем дел од натпреварот.Во одбрана-шампион Џонсон е голем фаворит во речиси 1/5 шансите (20/97), додека Cejudo ќе го платат handsomely на 77/20 ако тој може да застанете на вознемири..