D'jal казино де париз спектакл снимање

Џо Hachem верува дека 'покер е на умирање,' дека Џејми Злато и Џери Јанг се 'уништени наследството на светски шампион', и гледање на new kids on the block играат покер е како гледање 'наслика сува'.Сега тоа е покана да имаме мислење што некогаш сум го видел еден.Да почнам мојата мислење парче со поглед на Џо Hachem и морам да ви кажам дека јас немам мислење.Реакцијата на неговиот Ауси Милиони интервју со БЛЕФ ми кажува дека тој не е многу добро се допадна човек, но, како јас никогаш навистина не се зборува за него јас ќе резерви пресуди.Она што го знаеме е дека Hachem има мислење, и ми се допаѓа што за него.Интересно, повеќето покер играчи кои имаат мислење и се исто така покер играчи дека се подготви многу негативни коментари од светот на покер.Значи, за мене тоа не е изненадување дека луѓето не сакаат него, тој одговара на мувла.Ова е причината зошто, како деца, ние се обидуваме толку тешко да се вклопат во племето кога сме биле помлади.Тоа е причината зошто ние сме сите зачукуваше во обликот со притисокот од колегите, и зошто ние се однесуваме на начин ние знаеме оди против наше битие.Повлекува далеку од племето носи несакани внимание, загледан и шепоти на cockiness и еготизам.Кој води ме кон една од точките Hachem беше одлуки во неговото интервју – дека покер е на умирање.Тоа е негово мислење и тоа е една кои јас ги споделат и јас ќе ви кажам зошто.Ние сме ограничување на нашиот потенцијал за раст преку нашата потреба за размена на инстант задоволство.Ние сме заглавени на неблагодарна работа, трошење многу енергија, но навистина не оди толку далеку.Тоа е време за Чичко Алберт момент.. d'jal казино де париз спектакл снимање. за Време на мојот време на железничката...јас мислев дека се полека капе фед киселина како јас едноставно не можеше да сфати стратегијата на компанијата со кои работев за.Тие беа пекол, свиткана на расцепен трошоци надвор од компанијата, па билансите изгледаше убава и масти мачки може да се добие fatter со добивањето огромен година-крајот на бонуси.Не е лоша стратегија?Тоа беше страшно, всушност,.Секој слој на трошоците кои ние ги искинале надвор, повредени и на вработените и на клиентите.По неколку години на масти мачки почнала да се гладни и тие се гледаше на екипажот кој се подготвува за масовно самоубиство и backsides на корисници кои беа замине во нивните групи да се најде некој кој се грижи.Оние масти мачки на крајот гладуваа.Тоа е исто во покер и точка се обидував да се направи (многу лошо се чини) во мојот пост "Само велат дека НЕМА да конечна табела се справи одлуки".Со цел за покер да расте ние треба повеќе играчи, и ова се случува низ еден поширок глобален жалба.Играчи во последниве Ауси Милиони A$25k Предизвик беа масти мачки на железничката пруга.Тие беа во потрага на краток рок.Имаше пет ѕвезди на покер, сите уморни и се подготвува да одиме во кревет, и така тие го направија договорот.Јас разбирам зошто тие не она што тие го направија.Тоа беше плус EV, на играчите да ги стави своите пари нагоре, yaddah, yaddah, yaddah.Но, тоа е краток слепи.Немаше победник на настанот за кои има можност да се здобијат со глобалната експозиција.Тоа е како да Рафаел Nadal и Новак Djokovic прави договор пред првиот служи на Wimbledon финалето, намалувањето на нивните тениски рекети и напуштање на судот.Ова е, исто така, зошто Hachem е точка е многу добра.Ние треба амбасадорите на покер и Светската Серија на Покер (WSOP) шампион е одличен избор, бидејќи тоа е еден од турнирите кои добивки светски медиуми изложеност.Но, ние не треба само еден тип на амбасадорот.Убавината на покер е дека тоа е место каде што играчите на сите облици и големини имаат шанса.Дебели, тенки, убави, грди, валкана, дебели, интелигентни, со посебни потреби, црна, бела, женски, геј, машки, транссексуалци, па дури и портокалова (ако живеете во Велшкиот Долините), се дозволени да се игра.Ние треба стариот тајмери за да се привлечат стариот тајмери, ние треба на жените за да привлечат повеќе жени, ние треба хомосексуалците да се привлечат повеќе хомосексуалци, и ние треба повеќе деца за да се привлечат повеќе деца.И тука лежи проблемот d&d правопис слотови vs магии познат. Hachem рече дека Џејми Злато и Џери Јанг убиени наследството на WSOP шампион меѓу нив.Јас не сум толку сигурен за тоа.Јас споделување на Daniel Negreanu мислењето дека обемот починале наследството на Светски Шампион d'heights одморалиште и казино кларк. Negreanu сосема со право истакна дека чиста броеви кои сега играат во случај значи дека тоа е математички потешко за WSOP да се најде соодветна амбасадор.Само погледнете во последниве на шампионите и сите тие имаат заедничка тема младите.Но, тука е друго прашање со волумен и тоа е чиста број на натпревари кои ги имаме.Тоа ме потсетува на моите денови гледајќи борење.Таму беше Светски Шампион и Интер Континентална Шампион.Јас се користат да се мисли 'што е поентата на постоење на две шампионската?Сега постојат четири или пет шампионите.Тоа е исто со бокс и истиот со покер.Па јас дури и прашањето дали WSOP Главниот Настан се утврдува дека на светското првенство статус повеќе.Нема штрајк тоа.Тоа не држете дека статусот за мене.Ако ние се случува да имаат вистински светски шампион, тогаш ние треба да се види инвеститори ploughing некои пари во Глобалната Покер Индекс (GPI), бидејќи тоа е каде што нашите светски шампион во моментов престојува – не некои сметководител или spotty дете свежи надвор од училиштето, но професионален покер играч кој може да победи на најдобрите во играта.Ајде сега да замислам мојот GPI идеја работел.Фудбал Лигата на Шампионите тип формат.Постојат младите во кој се мешаат, па ние може да заврши со светски шампион, кој е младо.Па ние сме назад до плоштадот еден.Еден начин можеме да им помогне на младите да најдат нивниот глас е да им се овозможи да имаат еден на прво место.Џо Hachem кажува тоа како што е и тој е туш; Daniel Negreanu зборува неговиот ум и тој е арогантен.Дава овие момци пауза.Нека каже што и тие како и наместо фрлање камења од вашиот стаклени куќи за поддршка на нив за давање на играта ќе љубов на глас.Бизнис крајот на покер, исто така, има улога за да се игра. Daniel Negreanu е ретка раса.Тип на човек кој би можел да се срање во PokerStars туш кабина и извршен ДИРЕКТОР ќе најдете тоа смешно.Постои причина Negreanu може да се каже она што тој сака.Тој заработил неговиот статус, тој е почитуван и доверливи.Она што за секој друг?Тие се плашат shitless велејќи ништо, бидејќи тие не сакаат да ја оштети бренд.Оние млади луѓе кои немаат спонзорски договор се премногу исплашени да ги отворат своите усти incase тие велат нешто што ги покажува во негативно светло.Воведување на Светски Шампион Рајан Riess.Мало дете со глас.Тој му рече на светот, тој смета дека тој е најголемиот играч во светот и наеднаш сите мислеле дека тој е петел.Како се осмелуваат оваа мала whippersnapper изјавуваат дека тој е тој најдобар во светот.Но, тој беше добивање забележав.Тој беше имаат мислење и не дејствува како ако тој имаше рака shoved до неговиот арсен како и повеќето играчи во бизнисот пустината дијамант запад долина казино часа. Negreanu зборуваше за донесување забавно да се врати во игра.Тој зборуваше за коментатори да стане досадна и досадно, и не помагање на ситуацијата; но истите проблеми постојат за овие момци, исто така,.Тие имаат одговорност кон компаниите што работат, а некои од нив се исплашени од она што може да се случи ако коментаторот одеднаш се развива неговата или нејзината сопствена глас.Повторно тоа е да се врати на брендот.Ако гледате Премиер Лигата во фудбал игра на Скај Спорт ќе тешко слушневме коментатор директно критикуваат играч.Никогаш не се и никогаш нема да.Но ако ја слушаат истата игра на TalkSport Радио ви кажуваат како е.Кои би сакале да ги слушате?Јас знам кој сум и се вклучите во на.Сакам да се слушне мислењето.Тоа ме тера да се лути, да се смееш, насмевка, заповед, оди тивко и размисла.Тоа е сè до мене...тоа го прави бојата влажни.Тоа е исто со пишување.Изразување, изразување, изразување.Нолан Dalla неодамна напиша блог пост вели дека денес е покер новинарство е најдобрата досега.Тоа може само да остане на тој начин ако сме им е дозволено да имаат право на глас, на истиот начин на кој Hachem и Negreanu се дозволени нивни, и на ист начин нашата нова whippersnapper Светски Шампиони треба да имаат свои.Покер хс способноста да се биде еден од најголемите спортски во светот, но ние очајно треба подадена рака.Па јас имам една идеја.Наместо создавање на турнири со $1m купи-in-и делење награди во вишокот на $20 милиони за еден поединец, зошто да не се користат тие пари да се инвестираат во самиот темел на нашата игра.Јас сум сите за добротворни причини, но не добротворна организација започнува во домот?Каде е нашата шеќер тато?Излегол од зад завесата и плуг вашите пари во покер.Да ја претвори во храбриот нов свет каде коментатори и писатели критикуваат играчи за магаре игра, каде што ликовите се е дозволено да се покаже гледачи своето срце, каде емоциите drips надвор секој чип, и каде Светски Шампион е роден со Hulk Hogan како фан на моќ.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пустината дијамант запад долина казино феникс.