D'jal спектакл снимање казино де париз

Милтон McGregor е бришење на мебел во VictoryLand како казино се подготвува повторно да го отвори наскоро.Минатата недела, Коло Судијата Вилијам Shashy пресуди во корист на Алабама казино, велејќи дека државата беше "цреша подигање на" негово спроведување на коцкање закони кога се затвори VictoryLand пред неколку години, AL.com објавено.Пред две години, на јавниот обвинител на канцеларијата се обидувала да го пропуштат 1,615 бинго машини, тврдејќи дека машини се нелегално коцкање уреди.Државата, исто така, заплени $263,000 од казино, но Shashy компанијата која е сопственик на VictoryLand имаше "значителни докази" дека електронско бинго бил надлежен во добротворна бинго амандман се одобрени од страна на локалните гласачи во 2003 година d'jal спектакл снимање казино де париз. Shashy рече постојат четири казина во Грин Каунти и две казина во Lowndes Област оперативен вкупно 1,798 електронско бинго машини пустината дијамант запад долина казино изградба. "Државата не го негираат постоењето на овие казина или електронски бинго машини," судијата рече, според извештајот пустината дијамант запад долина казино отворање. "Според тоа, судот повторува својата одлука дека државата Алабама е цреша подигање на објекти кои треба да остане отворена или затворена, и овој суд не ќе се користи како инструмент да го овековечил овој нефер третман." Државата беше наредено да се врати на машини и парични средства, освен ако тоа не го иницираше правна постапка против сите Алабама казина во рок од 45 дена.Јавниот обвинител Лутер Чудно веќе е поднесен предлог за издавање на престој на цел, која тој ја нарекува "многу необичен" и "глупо," вести штекер WTVM пријавени.Државата одржува запленети машини се слот машини кои не ги задоволуваат државниот Врховен Суд дефиниција на бинго.Ап.слотови приходите пораст од 4% во септември во Меѓувреме, Пенсилванија, исто така, постигна свој победи по приходите од државата слот машини се зголеми во септември.Преку својата веб-страница, на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола рече септември бруто-приходи од слот машини на 12 казина достигна $187.6 милиони евра, а 4.04 проценти зголемување во однос на минатата година е $180.3 милиони евра.Даночните приходи за септември достигна $100.24 милиони евра.Меѓу 12 казина, Песок Casino Resort Витлеем имаше највисок скок во приходи од $24.9 милиони евра, до 17.03 проценти од $21.275 во истиот период минатата година.Ливади Казино е слотови приходи, исто така, скокна 5.99% на $17.543 милиони минатиот месец.Кевин Brogan, директор на маркетинг На Ливади, му се припишува на скок во приходи делумно на Денот на Трудот викенд кој падна во септември оваа година, според Набљудувач-Репортер.Просечниот број на слот машини оперативни дневно во Пенсилванија е казина беше 26,229 минатиот месец, што е малку пониско од минатата година 26,400, PGCB рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пустината дијамант запад долина казино работни места.