Bet365 пренос на спорт да казино

Веста за Marvin Gaye е виновата лоза е Велика Британија & Ирска Покер Турнеја (UKIPT) €1,000,000 гарантира Главниот Настан во Галвеј се случува да пропуштите со кои се гарантира со доста некои маргина.Оригиналните извештаи од појавата на голем број на покер форуми става на шалче на €250,000, иако таа вест сам треба да се види покер играчи clambering за Галвеј во потрага на вредноста.Еден човек кој знае понешто за гигант облоги е Мрак До Зори (DTD) клуб сопственик Роб Yong.Можеби се сеќавате дека Yong влечат кутијата надвор од под неговиот кревет, donned неговата кожа маска, фрли на неговата кожа кејп и замина за спасување на Меѓународни Стадиони Покер Турнеја (ISPT), со ветувањето на €1,000,000 гаранција.И покрај прекрасните напори од страна на Yong и неговиот тим, тој се уште мораше да пред некој €589,000 шалче, и во неговата неодамнешна блог пост на DTD сајт тој се чини дека sniffed од друга howler bet365 пренос на спорт да казино. "Во мое мислење – и се надевам дека не се некои dagger зјапа од UKIPT екипажот тие треба да го прочита овој – во моментот не постои можност за големата шалче тука {UKIPT Галвеј}.Не на легендарниот DTD ISPT нивоа, се разбира, тоа беше само смешно, но последен пат UKIPT €1,100 настан беше одржан во Галвеј беше 2010 година и оваа привлече само 266-тркачи, моите пријатели во Ирска ми каже дека постои голема покер рецесија таму.Колку што знам на UKIPT никогаш не пропушти GTE, но врз основа на сегашните сателитски броеви и DBI во времето на пишување, главниот настан може да биде околу €250k краток" bet365 обложување спортски казино.

Со толку долго фестивал во сендвич помеѓу Галвеј Трки тоа ќе биде чудо ако било кој од локалните играчи имаат пари лево за да трупецот до €1.1 к потребни за да се игра.Друг проблем што го имаат е недостатокот на акција за професионално да се направи целосна фестивал на тоа, со buy-in за несакани настани се на помали страна.Така PokerStars никогаш не пропушти UKIPT гаранција, и ако Галвеј не успее, тогаш тоа рекорд се уште ќе биде во такт, како и сиромашните стари Full Tilt Покер (FTP) ќе биде име поврзано со неуспехот таму прва пукал во спонзорирање на телевизија настан од Рационално Група им ги дал на бакнеж на животот кон крајот на минатата година.Празни Покер Места во Хендерсон е М Одморалиште Тоа не е само на смарагд isle дека е тешко да се најде доволно bums да се стави на седишта.М Одморалиште во Хендерсон, Невада има затворени својата покер соба да се направи дополнителен простор за повеќе популарни слот машина турнири.Популарната слот машина турнири привлекување на просечната 800-играчи на турнирот, далеку го надминува нешто што одморалиште може да се извлече надвор, во смисла на телевизија покер турнир присуство.Одлуката за затворање на покер соба беше донесена по слот турнир играчи се пожалиле на недостаток на простор, кога тие биле првично доделени соба во казина ballroom.Не постојат планови за повторно отворање на покер соба, но казино издаде изјава велејќи дека тоа ќе продолжи да биде домаќин на покер турнири во иднина.Можеби тие ќе биде домаќин на нив во телефонски кутија?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер.