онлајн покер победа на неговиот живот

На јужната хемисфера најголемите покер настан држи одгледување На распоред за дваесеттиот издание на она што е веројатно јужната хемисфера најголемите покер фестивал – Ауси Милиони – е пуштен на слобода, нудејќи 26 настани над 20 дена со buy-in од$1,150 до$250,000 и повеќе од$1.5 милиони евра за победникот на главниот настан.Спектакуларни ќе се одржи на Круната Казино Мелбурн помеѓу јануари 11 – 30 следната година и е најавена како најголем Ауси Милиони сепак, со Турнир на Лигата на Високиот Roller предизвици со buy-in-кои се движат од$25,000 до$250,000 онлајн покер победа на неговиот живот. Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година онлајн покер за да заработите пари.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] бесплатни онлајн покер игра пари.