ширина на покер чип

Faraz Јака е еден од оние луѓе што ви се допаѓа да се суди од поодамна.Неговиот стил и изглед, е синоним за голем Huggy Мечка – Антонио Fargas.Тоа е whacky и прекрасен, individualistic и интересни.Ако сте биле да се погоди што би рекол тој беше уметник или макро, но наместо тоа, тој е еден од најуспешните покер играчи на филц, и подеднакво успешен претприемач исклучите чувствува премногу.Неговиот најнов потфат е еден Стан наречен "Сопствен Ноќ', цитиран како крајна црна картичка искуство за вашиот ноќен живот.Апликацијата е достапна за да се симне од Apple App Store и има само започна во Чикаго.Постојат, исто така, планира да го објави на производот во Сан Франциско и ако бета-тестирање резултатите се добри, остатокот на сад.Тоа е добро да се види на покер играч инвестираат своите пари надвор од покер.Постојат многу заглавени во постојана циклус на скрши богати-се скрши, и покрај тоа што е во истото место, да не се чувствуваат како Јака е за да се вратите на нивните во скоро време ширина на покер чип.

"Тоа е навистина важно за мене дека јас чувствувам како да сум придонесуваат за општеството.Ако можам да се создаде пијалок што го прави луѓето да се чувствуваат подобро, тогаш тоа ме прави да се чувствувате добро, ако јас се создаде нешто што спасува луѓето време ме прави да се чувствувате добро.Со покер јас не генерално се чувствуваат како тоа, покрај забава перспектива.Јас вид на гледаат како средство за крај.Јас обидете се да бидете сигурни дека можам да го користам мојот јавност да се испрати вистинската порака и исто така да се користи на пари што ги направи за корисни цели...и да се направи разлика." Вели Јака.И Јака има имал фер споделување на публицитет.Тој беше Сезоната 8 Светот Покер Турнеја (WPT) Играч на Годината, ангажман на врвот која привлече голем број на публицитет за двете Јака покер играч и Јака претприемачот widus одморалиште и казино во кларк pampanga. "Јас мерка моето време со покер во однос на мојата опортунитетни трошоци и бидејќи јас сум игра мојот покер на највисоко ниво, постои голем број на изложеност во медиумите.Можете да добиете за да се промовира работи како што се здрави, meditating или само промовирањето на мојот бизнис се занимаваат, па јас се балансираат двете." Јака разбере важноста на чувањето на својот ум, тело, во шпицот на состојба.Тој е поранешен спортист, а неодамна поминал 10 дена по медитација се повлече во Тајланд, каде што тој научил многу за себе wideband празнина. "Поминав десет дена во медитација повлекување каде што не можев да зборувам.Тоа беше веројатно најдобрите десет дена од денот на мојот живот.Не се зборува и не е тешка, но со концентрирање на медитација беше.Тоа беше како peering во твојата душа.Бев среќна со моето искуство.Секој треба да се вклучат медитација во нивните животи...не е само покер играчи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre поддржан од слотот за антена.