рулет систем на одредување самостојна табот

Обвинетите Јапонски политичар Tsukasa Akimoto, кој останува во центарот на казино мито скандал, ги негираше тврдењата на медиумите и сака да продолжи со својата улога во Исхраната како е можно следниот месец.Во 20 минута прес-конференција, во петок, Akimoto, 48, изјави речиси 100 новинарите присутни тој се фокусира на докажување на неговата невиност во Јапонски судови.Никогаш не сум се дадени услуги на посебни компании," Akimoto беше цитиран од страна На Јапонија Пати во текот на прес-конференција.Тој тврди тој ја посети локацијата на предложениот интегрирани летувалишта, бидејќи на неговата потоа-улога како министер во Кабинетот, NHK Вести рече.Во очигледна одбивање на повици од страна на политичките противници и другите да сведочат под заклетва во Исхраната е претставничкиот Дом, Akimoto најави, наместо тој ќе "фокус засега на судењето." Akimoto наводно се прифатени околу 7.6 милиони јени (околу $69,000) во пари и подароци од 500.com во текот на 2017 2018 и додека се вклучени во процесот на легализирање казина во Јапонија. 500.com е Кина-базирани онлајн игри на бизнис кој сакал да се прошири во Јапонија.Компанијата постави подружница во Токио во текот на јули 2017 да продолжи со casino resort во ски-одморалиште селото Rusutsu, Hokkaido.Но Akimoto негираше добивање на нелегални пари од компанијата.Тој, исто така, објасни дека 2 милиони јени (околу $18,000) тој доби во септември 2017 беше надомест за зборување изглед рулет систем на одредување самостојна табот. Akimoto "никогаш не се смета тоа поткуп," времето сега временски слот (time slot значење во тагалог. Akimoto понатаму тврди тој им кажал на своите потоа-секретар да го надгледува менаџмент на трошоци за патување во Кина, во извештајот се додава.Компанијата, исто така, наводно, се плаќа за патни трошоци од околу $6,900 за него да се сретне со претставници на својата Шенжен седиштето.Извештаите исто така, тврди дека Akimoto се појавува да се посети еден од Melco е Macau интегрирани места во 2017 временски слот (time slot значење во тамил. По објавувањето 30 милиони јени обврзници (околу $273,000), Akimoto беше ослободен од Токио Притвор Куќа во средата, NHK рече.На Токио Окружниот Јавен Обвинител имал тврди против суд признавање него кауција.Поради скандалот, Akimoto оставка од владеачката Либерално Демократска Партија.Неговата обвинението се одбележува за прв пат во декадата на lawmaker во Јапонија е обвинет.Скандалот има добивано многу внимание во Јапонија и на глобално ниво.Во неодамнешната уредувачка, На Mainichi, влијателниот Јапонски дневно, повика на Akimoto да "темелно објасни скандал во Исхраната" преку положи свечена заклетва сведоштво. "Тоа е неопходно за Akimoto да се објасни на јавноста каков однос имал со 500.com," На Mainichi додава во редакцијата.Истрагата lawmaker ќе го достигне крајот на глава, и под изговор дека било забелешки, тој го прави во јавноста може да влијае на судењето нема да се одржи било вода." Јапонски функционери, исто така, обвинет од тројца други — секој откако се поврзани со 500.com — во наводно мито шема.Тие вклучуваат Zheng Xi, 37, Masahiko Konno, 48, и Katsunori Nakazato, 47. Кауција беше одобрен минатата недела за Nakazato, 6 милиони јени (околу $55,000) временски слот (time slot значење во тамил превод. Zheng и Konno биле пуштени порано на бонд.Секој од триото призна да наведувајќи поткуп Akimoto, на Тајмс објави.Неодамна, пет други политичари беа во прашање, но не е обвинет од страна на обвинителите во врска со истрага.Меѓу нив беше и поранешниот министер за одбрана Такеши Iwaya.И покрај тоа, Јапонија Премиерот Shinzo Abe вели дека народната власт ќе продолжи со своите планови за лиценца три нови интегрирани места.Поднесување период за кандидатите се очекува да се кандидира од јануари 4, 2021 на јули 30, 2021 слот на гнев mu онлајн.

Една анкета од страна на Kyodo Вести покажува дека речиси 71 отсто од оние кои се polled во Јапонија веруваат дека нивната влада треба да го ревидира плановите да му се предадат на интегриран места.Само над 21% од оние polled веруваат на земјата планира да ги прифатат казино игри треба да продолжи..