како не ќе се запаметат покер шансите

Поранешниот Далас Каубојс QB Тони Досадна е повторно teeing основање на Професионални Голфери Assn како не ќе се запаметат покер шансите.
(PGA) Турнеја.Но, шансите се долго што на CBS најавувач ќе се направи намалување на Safeway Отворени, со што ќе се бараат од него да го пропушти својот недела МАК емитува со Џим Nantz.Досадна прифати спонзорот ослободување во Safeway областа пуштена во Silverado Одморалиште во Napa, Калифорнија.Ако тој некако успева да се игра викенд, тој ќе го пропушти својот планирани 4:25 ЕТ часот емитува на Минесота Викинзите играње на Мечките во Чикаго.Или Досадна е шефови на CBS се навистина разбирање, или тие се едноставно се прилично реални.По сите, тоа е многу веројатно Досадна .. места за јадење во близина на ливади казино вашингтон pa. ќе го направи викенд намалување на Silverado Resort and Spa, врз основа на своите три пред PGA Tour започнува." Голф Вари е Алекс Маерс изјави.Навистина, CBS, најверојатно е дозволено нејзината ѕвезда боја коментатор да учествуваат во PGA Tour настан за добра причина – коефициентите на него со што се намали многу долго.На Westgate SuperBook има четири време Про Шешир на 10.000/1 да победат.Втората најдолга шансите се Џон Daly и Стјуарт Смит во 2,000/1 места за јадење во близина на моторни град казино. CBS се очекува да испратите Boomer Esiason да Чикаго, треба да Досадна се најде начин да се игра викенд.Тони Досадна не мора на-се разбира, квалификации за да се игра оваа недела.Ова ќе биде негова четврта кариера PGA Tour настан – сите на кои не одат преку понеделник квалификациите.Во сите случаи, тој, едноставно, беше предаден на самото место од страна на турнирот спонзори.Тоа може да предизвика контроверзии меѓу голф професионалци, кои се мелење секоја недела за место.Спонзори ја брани своите одлуки, велејќи има лице како Досадна во областа воздигнува интерес и медиумска покриеност на турнирот места за јадење во близина мистика езеро казино. Oddsmakers, секако, не се ум има Досадна во областа над не-име про играч на голф обидувајќи се да се направи еден долар.Досадна ќе генерира многу се справи, и да се земе како многу акција како е можно, SuperBook нуди над/под на 78.5 (-110) за неговиот првиот круг резултат.Досадна Турнеја Резултати 2019 AT&T Бајрон Нелсон MC 76-74 Puntacana Првенство MC 79-80 2018 Puntacana Првенство MC 77-82 Досадна има пропушти три парчиња со комбиниран 40 снимки.Како и за шансите на него шокантно на голф светот и освојувањето на Safeway се Отвори овој викенд, bettors кој ризик само $5 ќе нето $50,000 на оние 10.000 евра/1 шансите.Линијата подразбира можност за 0.01 проценти.Има големи шанси Досадна ќе биде во Чикаго недела за МАК игра.Назад во Napa, Џастин Томас е шансите на омилени за да победи на Safeway се Отвори во 7/1 коцкање летови до laughlin невада. JT е проследено со Патрик Cantlay (10/1), Hideki Matsuyama и Адам Скот (16/1), со Bryson DeChambeau заокружување од првите пет на 20/1 коцкање риба табела за продажба.

Бранителот на титулата Кевин Tway е во 80/1, како што е два-време Safeway шампион (2016 година, '17) Brendan Стил.Неколку значајни вентилатор омилени вклучуваат Фил Mickelson (60/1) и Фред Парови (500/1). коцкање риба маси во близина на мене.