зголемените орел казино концерт паркинг

Операторите на Tropicana и М места во Лас Вегас, во четвртокот објавија рекордно третата четвртина приходи, outpacing проценки од страна на аналитичарите на компанијата сопствени приходи водство зголемените орел казино концерт паркинг.
Wyomissing, Пенсилванија-врз основа на Penn National Игри пријавени приходи од $806.2 милиони евра, 5.3 проценти подобро од 2016 година е третиот квартал и 1,2 проценти во пресрет на просечната проекција на 10 Вол Стрит аналитичарите.За кварталот кој заврши Септември како да се поправи ram меморија слотови. 30, компанијата покажа заработка $789.3 милиони, благодарение првенствено на еден-време $766.2 милиони одложени даночни вреднување надоместок за пресврт.Во заработка повик четврток, компанијата директори рече Националните Пен, која има 29 казино својства во 17 членки, имаше најдобро иста-продавница приходи се зголеми од 10 години, до 2.5 отсто и интензивна со подобрувања во Охајо и во Масачусетс.Со исклучок на резултатите од Чарлс Градот, Западна Вирџинија, каде што патеката казино е доведен со отварањето на MGM Места Меѓународни Национална Харбор имот во близина на Мериленд, ист-продавница приходи е до 4.5 проценти за компанијата.Пен, исто така, доби 14 отсто пад во приходите во Лас Вегас, му се припишува главно на reopening на пешачки мост над Tropicana Авенија дека линкови на Tropicana со MGM Grand.На Trop, исто така корист од отворањето на својата нова Роберт Ирвин Јавна Куќа ресторан.Пен, извршен ДИРЕКТОР Тим Wilmott рече дека неговата компанија е на вистинскиот пат да се спроведе стратегија развиена од страна на трети лица консултант за подобрување на профитот на маргините.Стратегија, која ќе започне наредната година, ќе додадете најдобрите практики постапки да се вози повисок поврат на инвестиции, како и раст на приходите во игри, хотел и на храна и пијалаци поделби.Пен Националните акции падна 71 центи, или за 2,8 проценти, да се затвори во $24.66 во четвртокот. како да се поправи ram меморија.