енергија казино 30 слободен врти

Само за сите седиште во Лондон commuters забележале Лас Вегас реклами во Цевката, информирање на англиски нивните акцент е "афродизијак" во Грев Градот.Јасно Вегас бренд достигнува многу подалеку од Американската граници и сега казина во велика БРИТАНИЈА имаат можност да се здружат со myVEGAS, избор на социјална казино апликации нудат награди за casino resort клиенти.myVEGAS апликации се достапни на Facebook, мобилни и таблет, управувана од страна на PLAYSTUDIOS и финансиран од страна на MGM Resorts. By работењето со myVEGAS апликации, казино одморалиште клиенти заработи лојалност поени и може да се "купи" награди, вклучувајќи бесплатни коктели, comped хотелски соби и дури и контролирање на Bellagio фонтани до бараните песна.Том Galanis, консултант за PLAYSTUDIOS & myVEGAS, донесе myVEGAS нуди да велика БРИТАНИЈА, со додавање на Hippodrome Казино и Установи Светот Birmingham како награди партнери.Понеделник, февруари 22 означен официјалниот почеток партија датум на myVEGAS е деби сингл во велика БРИТАНИЈА и Galanis соодветно домаќин на гости во Hippodome е Matcham Соба енергија казино 30 слободен врти. "Ноќта е дизајниран да се балансираат едукација на оние кои се нови за нашиот игра портфолио и концептот на заработување реалниот свет награди преку друштвени игри, со исполнување на некои од нашите ВИП велика БРИТАНИЈА играчи кои биле уживање во Лас Вегас награди за години, и со сите на забавата дека Hippodrome преземат на Лас Вегас, може да се донесе", Galanis дели енергија казино 29 код promocyjny. Galanis е гости движи од постоечките играчи, кој сакаше идеја на redeeming нивната игра лојалност поени во велика БРИТАНИЈА и нови играчи кои се откриени на социјална казино игри и награди кои доаѓаат заедно со нив за прв пат.Генерално, реакција на сите присутни беше претежно позитивни.Реакцијата на награди партнери исто така е позитивно, како myVEGAS обезбедува дигитална изведба маркетинг канал за казина, за да се стекне и reengage со клиентите енергија казино 27 код promocyjny.

"За мене, myVEGAS е зенит во дигитално ангажирање casino resort клиенти со својства тие знаат, или се стремат да ја посетите или можеби сосема нови", Galanis дели.Тој продолжи, "Социјална казино се поврзува не само со една далеку поширока публика од вистински пари коцкање но ние не сме само да се зборува коцкари тука... тоа е нивните партнери, кои се погоди бањата, или своите родители, кои може да се движи во Лас Вегас за продажба на мало страна, нивните илјадагодишната деца кои се во потрага по покаже билети или шише услуга во клуб.Коцкари, клаберите, спа dwellers и купувачи слично се сите управувано од страна на или одговори неизбежно позитивно да, едно нешто, а тоа е вредност.Дали тоа доаѓа во очигледно смисла преку награди, или едноставно уживање на игри, или социјалната елементи на апликации, претпоставувам дека на крајот на краиштата тоа е вредност која раководи 2 милиони играчи да апликации секој ден.".Лондон е Hippodrome и Установи Светот Birmingham започна своите награди програми кон крајот на 2015 година и според Galanis, веќе почна да ги користи придобивките име главниот par heure покер. "На [Hippodrome] сопственици се повеќе отколку на одборот – тие се всушност се активни во една награда – нашите играчи може да заработи приватни турнеја со Симон Томас.Тие го избрана секој дел од имотот во наградува – од бурлеска лекции со Поли Rae, нивните водечки кабаре се дејствува, да се пие со Лола е Девојки и касапење masterclass од нивниот феноменален готвач во Heliot Steakhouse", Galanis откри името на електрична ау покер. "Одморалишта Светот Birmingham како нов сопственост се користат повеќе мери пристап, првично насочени кон локалните потрошувачи на Genting Хотел и нивните неверојатни спа.Тие планираат да се тркалаат казино и храна и пијалок награди во блиска иднина и ги прошируваат своите фокусот на светската јавност", рече тој.Потенцијалот за такви freemium модел игри апликации за казината е голем и Galanis предвидува ќе има раст во територии во Европа и Африка, па дури и на Далечниот Исток.Како што на пазарот отекува, природно желбата да се движат играчи од freemium стан да се вистински пари стан е се уште таму, но на можност не е толку јасни како што изгледа име чекори на фудбалскиот казино.
"Мислам дека страшна многу може да се научи од претходните експерименти на социјални игри компании бараат да се спојуваат нивните бази на податоци за реалниот пари, коцкање модел.Очигледно постои совпаѓање, но менталитетот на социјална казино гејмер, дали тие поминуваат или не, е многу различна дека поддржана од страна на онлајн коцкање искуство и ризикувате да cannibalising играчот искуство и верување во игри што тие ги сакаат, а компанијата зад тоа", Galanis објасни.Сепак, за играчи кои се заинтересирани во материјални награди но, исто така, сакал да се коцка онлајн, може да биде природен транзиција од стан за вистински пари.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нешвил tn казина и коцкање.