најдобрата храна во Foxwoods казино

Брајан Lemke победи на Borgata Пролет Покер Отвори Главниот Настан по победата над Енди Спирс, во главите-up акција, да ја земе првата награда од $276,949 во Атлантик Сити најдобрата храна во foxwoods казино. [Image Кредитна: PokerNews]Брајан Lemke сака Borgata.На Pennsylvanian мајчин има само зедов четвртата шест слика резултат на неговата кариера, а вториот заработи во местото што неодамна освои Оператор на Годината награда во 2015 EGR Северна Америка награди најдобри виткање покер масата врвот. Lemke победија 447 учесници да владее победничка во Borgata Пролетта се Отвори Главниот Настан.Настанот се врши од $1m гаранција. Lemke повлекла со $276,949 по тепа Енди Спирс во главите-up постапка.Со Светот Покер Турнеја (WPT) Светското Првенство во куќата, еден врвен квалитет поле се вознесе на Пролетта Покер Отворена, како што се покажа со крајната табела линија до кој Lemke мораше да lacerate.Наслов чин беше Џо Kuether.Тој во моментов е рангиран #16 во Глобалната Покер Индекс (GPI) светската вта, и го зеде неговото седиште безбедно во знаење дека тој веќе banked над $1.2 m во 2015 година, вклучувајќи седум слика резултат на PokerStars Карибите Авантура $25k High Roller на почетокот на годината најдобри пати во покер историја. Kuether не беше само конечна табела систем за заштита на патниците кои имале претходната форма на СПС.Бен Zamani заврши на четвртото место во СПС Главниот Настан назад во 2010 година за да се излади милиони долари. Zamani, исто така, крајната tabled WPT Возен Гром, минатата сезона, завршувајќи петтиот.Џастин Zaki исто така, направи конечната табела најдобрата храна во morongo казино. Zaki има искуство во двете WPT и Светската Серија на Покер (WSOP) конечните табели, и Џејмс Gilbert беше повеќе од поудобно во неговото седиште по тепа 2,191 учесници, минатата година, за да направите првата награда од $184,902 во придружен настан на Borgata Падне Покер Отвори.Но Lemke не е опуштеност.Тој е WSOP хривнија победник по освојувањето $5k настан за $692,690 назад во 2009 година кога не дилер shuffle во blackjack. Тогаш, тој мораше да добие преку конечна табела во која беа вклучени сака на Исак Барон (7), Мајк Sowers (4) и Фабијан Quoss (2); и во 2012 година тој победи 1,041 учесници да ги собереш $111,076 во овој многу серија.Сепак, и покрај конечна табела brimming со ѕвезди, Lemke успеа да се најде себеси во главите-up против повеќето неискусни играч на шест.Тоа беше 8m чипови за Lemke, 5.4 m за Енди Спирс, и покрај тоа што и двете имаат купишта доволно длабоко за долго извлечат надвор афера, акцијата заврши по само две раце.Сите очи сега трансфер дека WPT Светско Првенство.На $15,400 купи-во Freezeout, без ре-записи, привлече 234 играчи; 166 играчи доби преку Ден 2, со регистрација уште отворен до Ниво 9 кога не дијамант казино heist се одржи.
Конечна Табела Резултати 1.Брајан Lemke – $276,949 2.Енди Спирс – $159,886 3.Џејмс Gilbert – $97,558 4.Бен Zamani – $78,588 5.Џастин Zaki – $61,787 6.Џо Kuether – $51,489 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога не дилер хит во blackjack.