земи бар рулет 700 Raptor

Гејминг опрема производителот PlayAGS Inc.подобрување на приходите од 25% во четвртиот квартал и 35% за 2018 да тесен загуби и победи аналитичари' очекувања.Лас Вегас-базирани PlayAGS во вторникот објавија четвртиот квартал приходи од $72.1 милиони евра, која ги надминува очекувањата на девет Вол Стрит аналитичари кои, во просек, имаше проектираните приходи од $69.7 милиони евра.Повеќето од компанијата годишен финансиски параметри беа евиденција, вклучувајќи ги и приходите, прилагодени на парични текови, електронски игри машина продадени единици, и периодични приходи од постоечките машини.На 71% зголемување во бројот на годишна продажба на машини за да се 4,387 интензивна приходите пораст и помогна на компанијата тесен загуби $10.3 милиони денари за кварталот и $20.8 милиони евра за година земи бар рулет 700 raptor. "Стигнавме нашата прва година како јавна компанија со солидна четвртиот квартал," рече PlayAGS извршен ДИРЕКТОР Дејвид Лопез gradi круна казино телефонски број. "Нашата продолжение топ-линија раст и слободни парични текови генерација одразува индустрија-водечки перформанси на нашите производи и ЗНАМИЊА' уникатна позиција со оглед на тоа колку малку застапено ние сме на пазарот." Во компанијата заработка повик со инвеститори, директори рече дека компанијата Орион Портрет кабинет и нови Орион Коса, како и од 15 до 20 нови игра наслови ќе се вози раст.Покрај тоа, PlayAGS очекува да ја задржи својата Класа II слот машина удел на пазарот во Алабама, Тексас и Оклахома и рампата до пазари во Флорида, Монтана и Калифорнија.Компанијата има само влегол 12 нови пазари во 12 држави и Канада provinces зошто казина секогаш да победи на блек џек. Class II игри се употребуваат првенствено во племенски казина и не се користи случаен број генератори за производство на играта резултати зошто казино користи чипови. PlayAGS акции затворени до 50 центи, 2.1%, да $24.25 споделување вторник.По работното време, на берза се искачи друг 75 центи, 3.1 проценти, на $25 на тргување речиси пет пати повеќе од просечниот волумен..