зошто казино дилери ротирате

(4) Давид "Док" Песоци v (13) Шенон Shorr – на Песок, кој има повеќе од $2.4 M приходи од минатата јануари, всушност паѓа зад себе во раните случува, но месеци кам-бек за да го порази стабилна Shorr, кои cashed кариера-најдобри 18 пати во 2011 година зошто казино дилери ротирате.

(2) Бен Јагне v (15) Luca Pagano – Владеел WSOP Играч на Годината Јагне зема рана доведе во натпреварот, а потоа се носи надолу Pagano, најуспешните играч во EPT историја consejos став ganar en blackjack. (3) Шон Buchanan v (14) Dwyte Аџијата – Канадската Buchanan е еден од најпознатите во согласност играчи во сите игри за последните неколку години, но Аџијата, на фан-friendly WSOP Коло омилени и 2010 WPT Borgata Отворен Покер шампион, фаќа неколку среќа паузи и вози интензитет на најголемиот вознемирени од отворањето круг. Овој пат Deeb добива најдоброто од 2010 Блеф Играч на Годината conseils се прелива gagner ау покер. (7) Стив О'Dwyer v (10) Мет Gianetti – О'Dwyer е импулс од кариера година во 2011 година има врши во текот на 2012 година со WPT Данска победи, давајќи му ја довербата за да преживее тежок натпревар со Gianetti, на WPT Братислава шампион и ноември Niner consejos став ganar en el покер texas holdem. (5) Daniel Negreanu v (12) Faraz Јака – Negreanu, покер е трета сите времиња водечките пари победник, црта тешка отворање на натпреварот против мошне агресивни WPT Сезона VIII Играч на Годината, но класичен момент го гледа него се движи кон следниот круг кога тој deliberates за пет минути пред да почнете да зборувате себе во донесување на правото повик со средината пар да ги собереш исклучување на Јака блеф на последната страна red hot покер семе заштеда на. (8) Брајан Rast v (9) Исак Haxton – Две WSOP победи (вклучувајќи го $50К Покер Играчи Првенство) се наметнува Rast да кариера година во 2011 година, но губење на почетокот на тенџере резултати во непремостлива дефицит од високите-удели специјалист Haxton.Монте Карло Стапка (1) Бертран "ElkY" Grospellier v (16) Пјер Neuville – Свежи исклучување на второ најдобро година на веќе storied кариера, Тројна Круна победник и сите-пат што води пари победникот од Франција работи преку сериски EPT casher Neuville во lopsided натпревар red hot покер семе за продажба.