името на машина Sous ау казино де монтреал

Онлајн коцкање софтвер снабдувач, GAN, најави партнерство со Chickasaw Нација на Оклахома во договор со кој ги прави најголемите мулти-сопственост НАС купувачи на нивните книги.Лондон-базирани софтверски снабдувач GAN (порано GameAccountNetwork) го откри идентитетот на нивниот најголем мулти-сопственост НАС клиентот откако ќе се препорачува ни на претстојниот однос назад во април.Новото партнерство е со Chickasaw Нација, федерално призната племе со седиште во Оклахома.Голем дел од племето е приходи доаѓа од нивните 20 казина/бинго сали, вклучувајќи го и WinStar Светот Казино и да се Впуштат во Thackerville.Племето поседува повеќе од 20.000 електронски гејмерски машини и служи во текот на милиони клиенти годишно.Тие се 12 најголемите федерално призната племе во САД, и се вработуваат блиску до 14,000 на луѓето во нивните коцкање претпријатија.Договорот ќе видите Chickasaw Нација лансира нова социјална казино користење GAN е симулиран гејминг платформа.Технологијата ќе им овозможи да ги нудат своите клиенти различни онлајн игри на вештина-базирани игри како покер, табла, џин rummy, и блек џек.Во прилог на онлајн-понудата, GAN ќе се инсталира на нивните наградуван GameSTACK платформа на WinStar казино во претстојните недели.Минатата година таа освои eGaming Преглед Северна Америка Казино Платформа (Снабдувач) на Годината награда.Бил Копје, секретар за трговија за Chickasaw Нација, изјави за печатот дека тој е особено возбудени за новиот партнерство како GAN не работат свој B2C социјална казино името на машина sous ау казино де монтреал. GAN извршен ДИРЕКТОР, Dermot Smurfit, изјави за печатот дека тој очекува Chickasaw Нација брзо да се обезбеди 'значителна пазарна споделување online" откако врска започнува да се тркалаат име главниот par heure покер на интернет. GAN е GameSTACK и Симулирани Игри Модел ќе им овозможи на племето да осигурач и земјиште-базирани системи со ново онлајн присуство, овозможувајќи им онлајн играчи за да дознаете повеќе за земјиште-врз основа казино игри, и обратно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre името на електрична par heure покер на интернет.