Consejos став Ganar En El покер Texas Holdem

Mohegan Игри и Забава одржа прес настан во петокот од минатата недела, со цел да се постават надвор својата визија за интегриран одморалиште (IR) во Јапонија.Тоа има свои очи го поставите на Tomakomai во Hokkaido, земјата е најсеверната префектурата, и е подготвен да стори се што е потребно да се направи својот сон на оперативниот една од првите три Ујп во земјата да се обистини.Ако Mohegan е успешна во својот обид да го стави одморалиште во Tomakomai, тоа се подготвени да потрошат помеѓу $3.5 и $4.5 милијарди долари за да се направи тоа се случи, според Nippon вести штекер.Местото на одржување, која компанијата тврди ќе треба да се вработат помеѓу 5.000 и 7.000 биле работници, ќе вклучуваат музеј за да го прослават и Mohegan Племе, призната племе во Конектикат, како и Ainu луѓе, автохтон Јапонски племе.Компанијата додава дека, во прилог на казино, ќе има три хотелски згради, арена, конференциски центар и области за крос-кантри скијање, земјоделство и јавањето.Областа избран за IR е силно шумски еден, што не е пречка за Mohegan.Извршен ДИРЕКТОР на компанијата, Марио Kontomerkos, што е објаснето во случај Mohegan има доволно искуство оперативни места во природни settings и го поздравува можност да го стори истото во Јапонија consejos став ganar en el покер texas holdem. Mohegan се соочува со некои тврд натпревар за IR лиценца.И Хард Рок Меѓународни и Брзање Улица Игри изразиле интерес во Tomakomai, како и.Хард Рок сака да се изгради место што вклучува гитара во облик на хотелот, Бродвеј-стил театри, Четири годишни времиња-village resort, настан, место и 215,000 квадратни метри на малопродажните продавници и ресторани.Раш Улица, што е само со оглед Hokkaido како потенцијална цел, отвори канцеларија во Tomakomai минатата година, со цел да се solidify својата посветеност да го област.Јапонија сеуште не се официјално започна процесот на наддавање за три IR лиценци.Одложувањето се должи на неколку предизвици и три дестинации каде на места би можело да се наоѓа се уште не се избрани.Сепак, Hokkaido, заедно со Осака, е една од локациите кои постојано се на кратката листа на избори, дури и пред Јапонија одобрени IR законодавство минатото лето.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre red hot покер семе заштеда на.