Le Jeu De La рулет казино

Канадски покер играч кој беше чип лидерот на конечната табела на Fallsview Покер Класичен е Настан #1 беше уапсен за сексуален напад, во вторникот пред да се игра може да се заврши le jeu de la рулет казино. Harnam Matharu (на сликата), а 21-годишниот Едмонтон жител, беше во линија за потенцијалните $200k payday но заврши биде придружувана од Нијагарините Водопади' Fallsview Казино во лисици пред тој да може да каже " лоши победи.' Тоа беше последователно се изјасниле дека Matharu беше главниот осомничен во напад и грабеж на друг покер играч, Uri Миро, во Светот Покер Турнеја Монтреал турнир во Kahnawake, Квебек минатиот ноември.Миро пријатели беа во Fallsview Казино и мислев дека тие признаваат Matharu од Kahnawake tourney.Тие успеале да кадар на слика на Matharu, потоа се праќаат тоа да Миро, кои се согласија дека Matharu личи на човек кој украл $5k од него во еден мотел во Chàteguay, Квебек.По вечерата пауза, Matharu беше за да го заземе своето место на пет-човек конечна табела, само за да бидат clapped во песна, од страна на двајца членови на Онтарио Провинциски Полицијата е Казино Спроведување Единица.Игра продолжи со antes и ролетни уредно одземени од Matharu е магацинот, а во негово отсуство.Двајца играчи разби од пред победникот на крајот беше прогласена, но Matharu е оџакот беше уште $88k високи, барем така тој ќе мора кауција пари.Или цигари и чоколадо пари, тој треба да биде осуден.Казино Спроведување Единица Детективот Наредник Рик Дејвидсон, изјави Свет и e-Mail дека беше Канада-широк налог за Matharu и полицијата во Chàteguay биле подготвени да патуваат во Онтарио да се соберат нивните осомничен le jeu de la рулет слободен. Matharu беше интервјуиран од страна на Chàteguay полицијата во четвртокот и требаше да се појави во судот за следниот ден.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тајмс сквер казино преторија ресторани.