Coiffeur казино La Chapelle Sur Erdre

Две живо турнир вести приказни со Hendon Моб пораби во ткаенина вклучувајќи ја и првата Hendon Моб Кратко-Дек настан во новата Готовина Игра Фестивал/Malta Покер Првенство, и сојуз со Microgaming Покер Мрежа во Прага Заборавајте светот-познати топли кучиња, и во Битката на Малта (БУМ), Ivonne Montealegre создаде една од светски најзначајните ниска удели купи-во живо турнири.Тоа беше толку добро, тоа нема Глобална Покер Индекс (GPI) наградата, и од светска класа vloggers знаете колку е тешко тоа е.Па Costa Rican не прави cartwheels кога PokerListings сопственик Нето Игри се продаваат БУМ трговска марка и средства за Казино Малта во 2017 coiffeur казино la chapelle sur erdre.
Не бе, тоа е време да се оди во црква и да се молат, или прошетка во џунглата, што лебди вашиот mindfulness брод.Освен, Monteleagre не никој од оние нешта, таа го стави на нејзиното размислување капа, најде некои нови партнери, и му рекла на клиентот на Казино Portomaso да не грижете се, таа ќе се изгради нешто ново; нешто подобро, а една година подоцна, Emanuele Onnis поразен 1,366-членки да победи на €150,000 првата награда во инаугуративниот Малта Покер Првенство.Тоа е неверојатен успех.На Malta Покер Фестивал се враќа во Казино Portomaso 30 октомври до ноември 4, но пред потоа, Montealegre има уште едно изненадување за љубителите на покер кои фенси малку Maltese култура coiffeur казино rond точка de la lyre. Montealegre е teaming со Готовина Игра Фестивал да се создаде Малта Покер Првенство Мај 13 – 19 coiffeur казино мон dore nc. Говорејќи во ексклузивното интервју со PokerNews, Montealegre рече таа е обидувајќи се да се здружат со Готовина Игра Фестивал во текот на една деценија, па таа е телото се појавуваат во текот на овој еден.Готовина Игра Фестивал е допрете.На standout настани се €270+30 Betsson Еден Куршум Freezeout, и €130+20 No-Limit Hold ' em Hendon Моб Краток Магацинот.Малта Покер Првенство 13 Мај – €35+5 No-Limit Hold 'em Тројно Оџакот се Загрее 16-19 Мај – €100+50 No-Limit Hold' em Баунти Нокаут Првенство 17-19 Мај – €270+30 Betsson Еден Куршум 18-19 Мај – €200+20 Штип-Граница Omaha Првенство 18-19 Мај – €100+20 No-Limit Hold 'em Deepstack Првенство 19 Мај – €130+20 No-Limit Hold' em Hendon Моб Краток Оџакот 19 Мај – €70+10 Не-Limit Hold ' em Последна Шанса недела Montealegre, кој ветува ВИП искуство за играчите, ќе постави Парични Игри, и Првенства конечните табели во елегантен Клуб Ниво 22 факултативна покер залог крстозбор поим.

На Hendon Моб Партнери Со MPN Покер Турнеја Прага На Hendon Моб (THM) знаме колектори имаат можност да освојат една единствена THM знаме за време на Готовина Игра Фестивал и Малта Покер Првенство, но тоа не е единственото место каде што може да победи еден во Мај.Уште еден е на хоризонтот.Ерик Danis и тим соработува со Microgaming Покер Мрежа Покер Турнеја (MPNPT) за настан, планирани за 2 – 5 Мај на Rebuy Ѕвезди Казино Savarin во Прага.На €550 купи-во, €200,000 Загарантирана, No-Limit Hold 'em MPNPT Главниот Настан ќе се случува на 2 – 5 Мај, и €220 No-Limit Hold' em На Hendon Моб Шампионатот започнува на 4 Мај, завршува на 5 Мај.Таму е исто така €40 No-Limit Hold 'em Добредојдовте Настан, €120 No-Limit Hold' em Турбо Deepstack, и €55 No-Limit Hold ' em Cooldown.Овде е линкот на целосен распоред.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre оптимално проектирање на патување-бран siw слот низа антени.