ресторани во близина империја градот казино

Калифорнија ќе наводно добредојде на својата најнова племенски казино подоцна денес кога федерално-ва Буена Виста Rancheria на Мене-Wuk Индијанци отвора својата Harrah ' s Северна Калифорнија место во партнерство со Цезар Entertainment Corporation.Буена Виста почетоци: Според април, 17 извештај од локалните телевизиски радиодифузер, KCRA-ТВ, новиот 71,000 sq ft место се наоѓа само надвор од северна Калифорнија заедница на Буена Виста некои 32 километри југоисточно од Сакраменто и да се премиера кој казино нуди речиси 1,000 слотови како и околу 20 игри маси.Хотелот се надева дека: Лиза Yahrling од Harrah ' s Северна Калифорнија, наводно, му кажа на радиодифузер дека новиот $168 милиони објект за западен Amador Каунти е исто така деби кој целосна услуга ресторан како и трио на брзо-повик за јадење места и на крајот има планови за да додадете хотелот за оние кои сакаат да останат преку ноќ ресторани во близина империја градот казино. Yahrling коментира.. ресторани во близина на смарагд кралицата казино такома.

"јас би ја опишале овој вид на модерен, но, исто така, влегува во со пејзажот; па ние не сме големи и flashy надвор.Мислам дека тоа навистина се вклопува во со опуштена и релаксирана чувство на Amador Каунти." Вработување ентузијазам: Таа понатамошни детални дека доаѓањето Harrah ' s village објект е да се понуди полно работно време, вработување на околу 500 луѓе со околу 80% од овие биде составен од околните заедници како што се Ione, Carbondale и Sunnybrook.Да им помогне на ублажување на локалните сообраќајниот метеж грижи, таа наводно, исто така, објасни дека новата Калифорнија место има платено да се прошири некои локални патишта и имаат пар на семафорите инсталиран на Автопат 88 ресторани во близина на бис казино еверет. Конечно, KCRA-ТЕЛЕВИЗИЈА објави дека Harrah ' s Северна Калифорнија, која е управувана од страна на Лас Вегас-со седиште Цезар Entertainment Corporation, седи околу 17 километри од ривал Џексон Rancheria Casino Resort и е да е најголем работодавец во Amador Каунти зад овој коцкање местото од федерално-ва Џексон Rancheria на Мене-Wuk Индијанците и дури и поблиску Мазга Крик Државниот Затвор. арома на свежа гел блек џек.