ресторани во близина на Eldorado казино Shreveport

Скаут Игри влезе во договор со платформа на услуги Digitain.Договорот предвидува распределба на Извиднички Игри е игра производи ресторани во близина на eldorado казино shreveport.
Digitain е приватно одржа компанија обезбедување Omni-канал iGaming софтверски решенија за интернет, мобилни и земјиште-базирани verticals арома joes блек џек раш. Digitain има над 1.000 вработени, 55+ партнери во светот, и повеќе од 400 земјиште-врз основа на залог продавници низ целиот свет арома дневна казино ел shatby. "Digitain е меѓу еден од поголемите платформа на услуги и ќе се направи голема можниот придонес на нашата мрежа.Ова јасно кажува дека Скаут Игри е прва рака избор кога станува збор за Фантазија слични производи, коментари Скаут Игри е извршен ДИРЕКТОР, Андреас Ternström.

"Ние сме постојано во потрага за подобрување на нашите производи, нудејќи и откриле дека Скаут Игри има докажано способност за обезбедување на Фантазијата Спортски игри со глобална мрежа и затоа е искусен партнер да започне и да ги прошират Digitain е Фантазијата Спортски нудат.Скаут Игри е Фантазијата Спортски решение ќе се добие, заедно со нашите во куќата развиени и успеа sportsbook решение", коментари Digitain е CCO, Suren Khachatryan.Скаут Игри производи се очекува да биде интегриран не подоцна од третата четвртина од оваа година.Поради неизвесна распоред на до-земање на нашите производи со Digitain е оператори, Скаут Игри е во можност да го водич за тоа што влијанието на договорот ќе го имаат на својата 2019 приходи.Скаут Игри приходите е на долгорочна основа зависи од крајниот корисник активност на Извиднички Gamings производи.За Digitain Digitain е приказна започна во 1999 година во Ерменија, како Националната Лотарија, а потоа расте во B2C Филијалата на компанијата и конечно да стане софтвер, платформа, и Sportsbook решенија на услуги.Денес Digitain имаат повеќе од 1.000 вработени, 55+ партнери во светот, и повеќе од 400 земјиште-врз основа на залог продавници низ целиот свет.Мулти-канал Digitain Игри Платформа овозможува frictionless клуч на рака или бело-етикета решение за земјата-базирани, интернет и мобилни оператори преку нашата Нарачана API е да се интегрираат на sportsbook, казино, живеат дилер, и виртуелен спорт модули.На API, исто така, одредбите на способноста на клиентот да се прилагодите на front-end user патување и корисничко искуство.Со голема исплата портал, бонус мотор, CRM систем, и посветен 24/7 поддршка на корисниците на, Digitain платформа обезбедува се што е потребно за брз влез на пазарот за нашите клиенти.На sportsbook производ опфаќа 30,000 настани во живо, секој месец, низ 65 спортски земајќи ги во 7,500 лига, и повеќе од 3.000 обложување пазари.За Скаут Игри Група Скаут Игри Група е лиценциран и регулирани услуги на Б2Б Секојдневно Фантазија Спорт и базен обложување.Компанијата нуди флексибилни и прилагодливи мрежа базирана Фантазија Спорт решение со поддршка за повеќето спортски лиги и преку куќа StatCenter кои, исто така, обезбедува навремени информации за играчите.Локалните спорт може да бидат обезбедени на барање.Групата има околу 80 вработени и е со седиште во Стокхолм, Шведска со развојот и работењето во Берген, Норвешка и Лавов, Украина.Продажба, поддршка и управување со производ ќе се третира од канцеларија во Малта.Скаут Игри е на листата на Nasdaq Првиот Северна и Сертифициран Советник е Redeye AB – [email protected], +46 (0)8 121 576 90. Оваа информација е информација дека Скаут Игри Група АБ е должен да се направи јавноста согласно ЕУ Злоупотреба на Пазарот Регулатива.Информацијата беше поднесен за објавување, преку агенцијата на лицето за контакт наведено погоре, во 08.30 ЧАСОТ на 7 Мај 2019 арома блек џек вампир vape. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.