арома дневна казино ел Shatby

YouTube најави оваа недела дека тоа не е веќе прифаќање реклами за својот веб-сајт е страница masthead од компаниите маркетинг коцкање арома дневна казино ел shatby. YouTube е masthead реклами комерцијални спотови на корисниците на страницата се види на врвот на видео-споделување и социјалните медиуми платформа е почетната страница од пребарувачот арома блек џек вампир vape.

Google, која е сопственик на YouTube, вели masthead е YouTube е "најзначајниот рекламирање ставањето на располагање на рекламни." Но ефикасна веднаш, казина, спортски обложувања фирми, и било која друга компанија се обидува да се на пазарот на коцкање поврзани со производи или услуги кои не можат да се инвестира во masthead простор.Средства кои го прикажуваат или повикување коцкање поврзани со содржината, вклучувајќи и офлајн коцкање, онлајн коцкање, онлајн не-казино игри, и друштвени казино игри е забрането категорија, на" YouTube држави.Заедно со коцкање, YouTube и веќе нема да прифати masthead реклами од политичарите или на изборните кампањи.Алкохол и лекови на рецепт, исто така, сега забрането. YouTube, се разбира, не мора да биде финансиски оштетени со својот нов masthead ад барања за содржината.На веб-сајтот има мали проблеми со наоѓање на рекламни подготвени да платат врвот долар за својата посакуваната почетна страница на рекламен простор.Според Алекса, веб сообраќај анализа сајт, YouTube, е вториот-најпосетуваните веб-сајт на World Wide Web.Тоа патеки само нејзината матична компанија Google.

YouTube е исто така еден сајт кој посетители трошат значително време за.Алекса вели дека на просечниот корисник останува на веб-страница за повеќе од 19 минути и преглед преку 10 страници.Решението за одбивање коцкање поврзани со реклами, меѓутоа, не е незначителен.Нилсен објавија минатиот месец дека спортско обложување оператори поминаа речиси $154 милиони денари на телевизија места во првиот квартал на годината каков е прометот на коцкање индустрија во велика британија секој ден. "Табу до 2018 Врховниот Суд пресудата, онлајн спортски обложувања не е технички нова ад категорија.Но со нешто повеќе од две години на досие, неколку ќе го предизвика своето рекламирање статус како златна goose, особено во рамките на локалните ТВ индустрија," рече Нилсен. Google објаснува оваа недела дека тоа рутински прегледи на сопствено рекламирање политики низ сите од своите средства, вклучувајќи YouTube.Претходно оваа година, YouTube најави дека ќе нема повеќе да прифатите целосна ден masthead реклами.Наместо да се овозможи една компанија или политичката кампања да се појави на masthead за 24-часовен период, YouTube промени на рекламен простор за да се по-впечаток основа.Промена го прави многу потешко за еден огласувач за да доминираат на страница она што е вистинското значење на коцкање. "За години, рекламни побара од нас за повеќе флексибилни опции за појавува во YouTube masthead, која е причината зошто ние го претстави cost-per-илјади (CPM) masthead во 2019, а претходно оваа година кажано рекламни дека тоа ќе биде наша примарна masthead резервација опција во 2021," YouTube рече минатиот ноември она што е вистинската дефиниција на коцкање. "Оваа промена дава рекламни повеќе буџетската флексибилност и применува во сите verticals — не само политички рекламни." Цената на контролирање на YouTube е masthead за 24 часа пред рекламирање промена на правилото што го беше кажано да биде во близина на $2 милиони.Во текот на минатата година за претседателските избори, а потоа-Претседателот Доналд Трамп, а потоа-кандидат Џо Бајден помина во голема мера да го дофати YouTube masthead.Трамп контролирани простор за многу од изборите.Но Бајден е тимот беше во можност да се земе во текот на денови по претседателските дебати она што е трик за освојување на слот машини.

YouTube беше популарно место за Американците да се види на дебати утрото потоа.Секако, секогаш може да го освои огромни суми на пари игра онлајн казино игри..