она што е вистинското значење на коцкање

Бразил е долго очекуваната коцкање проширување ќе мора да почека до 2019, според клучен законодавецот.Во средата, Комората на Пратеници, претседателот Rodrigo Maia се сретна со партиските лидери да дискутираат на земјата предлог мора да се помине туризам законодавството, кое е закажано за да биде прогласен за следната недела.Заменик Heculano Passos кажано Игри Списание Brasil дека користењето казина нема да биде дел од законодавството и дека законодавците исто така беа малку веројатно да се разговара за било која друга форма на коцкање проширување до следната година.Во Март, обид е направен за да се вклучат казина во туризмот сметка, но пратеници гласаа по предлогот поради она што тие го сметаат за недостаток на соодветна дебата.Очекувањата беа собрани минатата недела по локалните медиуми објавија дека Лас Вегас Песоци шеф Шелдон Adelson имаше плати уште една посета на Бразил, да им помогнам за казино одобрување.Во прилог на казина, Бразил има за годините биле mulling правни спортско обложување, онлајн коцкање, на "jogo не bicho' лотарија и други игри на среќа verticals.Клучен комитет даде палците надолу до Сенатот е коцкање законодавство во Март, но Maia имаше предложено во кои Може да Комората може да се движи напред на рационализација на законодавството за повикување само за правни казина и онлајн коцкање.Во средата, Заменик Passos emphatically истури ладна вода на овие очекувања, велејќи: "ништо не ќе биде разгледан и одобрен подоцна оваа година," барем не во Комората.Бразил е законодавната власт ќе заврши својата работа за година на 17 јули, по што законодавците ќе биде фокусирана на националните парламентарни избори во октомври она што е вистинското значење на коцкање. Passos' коментар следеа коментари од Бразил Економија, Енергија и Лотарија одделот Секретар на Одделот Александар Manoel во минатата недела Juegos Мајами конференција, каде Manoel тврди дека владата се фокусира на изнаоѓање на нови concessionaire за во државна сопственост Lotex лотарија она што е вистинската дефиниција на коцкање. Manoel додаде дека спортско обложување легализација на разговор била "mothballed", бидејќи сегашните законски предлози не беа "соодветно." Во отсуство на правна обложување опции, неовластено придонеси се сите Brazilians имаат.Локалните медиуми неодамна објавија дека очекувањата на обложување bonanza на претстојните 2018 ФИФА Светското Првенство доведе jogo не bicho оператори да филијала во parlay спортски wagering, од кои владата ќе заработи ништо.Само да кажам.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е трик за освојување на слот машини.