казино риџ патот Yorba линда Ca

Со WGES Барселона сега се зад нас, следниот iGaming настан јас сум фокусиран на е iGB Живеат!, што се одвиваат во Амстердам во средата и четвртокот, јули 17-ти и 18-ти.Постојат голем број на промени за овогодинешното издание на iGB Живеат!, но, една промена сакам да бидете сигурни дека сте свесни за е влез во секој агол на настанот е 100% бесплатно.Да, дека е во право—поминува се слободни, дури и за "СЕДИШТЕТО" дел од конференцијата песни, зона на iGB во Живо!тоа беше "плати-за" само во претходните години.Друг момент јас би сакал да се направи е седниците се главно поделени во две категории оваа година, "iGB во Живо!СЕДИШТЕТО" и "iGB Филијалата Амстердам," многу повеќе податлив изгледот од седум или осум конференција песни кои се користат за да се кандидира за време на настанот.Како што мапа од мојот сопствен распоред за iGB Живеат!, Јас сакав да го споделам со вас шест сесии кои се фатени моето внимание и дека CalvinAyre.com екипажот ќе бидат покривање.Само затоа што ми се допаѓа теми не значи дека ќе ви се допадне теми, но се надевам дека моите препораки ќе пике вашиот интерес и да ви помогне да се формулира својата iGB во Живо!планот за напад.За оние кои не можат да го направи тоа, јас ве покануваме да го фати нашиот секојдневен нагласи видеа од настанот за вашата доза на најновата во iGaming.Среда, 17 јули - Денот 1 1) 11:30-12:00- "Blockchain е overhyped и оператори не треба тоа" (СЕДИШТЕТО) знам што си мисли...зошто во светот би таа некогаш го препорачуваме овој панел?Не се измамени од страна на насловот на точка на оваа сесија е да предизвика дебата меѓу панелисти (и публиката) во однос на важноста на blockchain за iGaming индустрија.За некој што го следи мојата работа, знаеш јас силно верувам blockchain ќе се промени iGaming како што знаеме тоа и не можам да дочекам да видам како iGB во Живо!делегатите се одговори на оваа седница.Исто така сакам да се спомене panelist Simit Naik, Директор на Бизнис Услуги за nChain, ќе се прави своето деби на iGaming настан и е богатството на знаењето во blockchain апликации, особено од Bitcoin SV перспектива.Јас ве поттикнувам да разговарате со Naik по panel ако сте заинтересирани во учење како на Bitcoin SV blockchain може да го подобри вашиот бизнис и да заштедите пари казино риџ патот yorba линда ca. 2) 14:30-15:00: "Партнери немаат доволно одговорност" (СЕДИШТЕТО) на Оваа сесија ќе се нурне во iGaming филијали и усогласеност—чија работа е тоа да остане согласност, филијалата е, операторот, или и двете?Поимот на обврската да се пријават за филијалата лиценца на пазарите како што се регулирани U.

пазарот може да биде страшно, особено за некои од помалите партнери таму, тема на овој панел и, исто така, ветува дека ќе адреса.Најважно, на учесници се наведени како учество во оваа сесија, барем во времето на пишување, се Lee-Ен Johnstone на Филијалата на ИНСАЈДЕРСКИ и Шон О'Neill на XL Медиуми, две многу искусни професионалци во рамките на iGaming филијалата индустрија.Двете Џонстон и О'Neill се низ многу evolutions на индустријата и ќе биде во можност да обезбеди фер и реална перспектива за подружници на сите нивоа казино rincon de los сосови. 3) 15:30-16:15 "За алатки: Топ совети за Facebook во Живо од социјалните медиуми центар" (iGB Aff) мораш да сакаат малку свежо месо во овие настани!Пристап до перспективи за нешто, особено маркетинг стратегија, од надвор iGaming е прекрасен начин за да се добијат овие креативни сокови тече.Акција секогаш го прави одличен за работа доведување на одборот "надвор-во" јазик и iGB во Живо! 2019 е исклучок од правилото.Никогаш не сум имал можност да слушате некоја сесија посветена на Facebook Живеам и да бидам искрен, јас допрва треба да се користи функција за работа или лични причини.Во овој ден и старост луѓе не пациент со содржината и јас се најдат на овој исклучително релевантни кога јас сум за покривање на конференцијата и нашите содржини трае повеќе од 12 часа да биде објавен.Можеби користите нешто како Facebook Живеат до полиран содржина доаѓа надвор е одговорот.Четврток, 18 јули– Денот 2 4) 11:30-12:00- "Иновации во технологијата и ПИ – иднината на iGaming" (iGB Aff) јас секогаш уживам во слух за предвидувања за иднината на iGaming.Иновативни технолошки одлуки наслови е показател на она што можеме да очекуваме да се расплетува, попатно во iGaming и оваа сесија ветувања за да се допрат голема податоци и вештачка интелигенција, една од најжешките теми во индустријата денес da pra viver де покер на интернет. 5) 13:30-14:00- "U da pra jogar покер com 2 pessoas. sportsbetting и соработници' Место на Табелата" (iGB Aff) Има толку многу се одвиваат во регулирани U da pra ganhar dinheiro com покер на интернет.
пазарот во моментот, со повеќе информации кои доаѓаат надвор од она што чини да се биде на дневна основа.Јас секогаш се трудам да го фати на седница посветена на ова развој на пазарот во секој случај јас да присуствуваат на текот на целата година, само за да се задржи на врвот на сето тоа.Она што ми го привлече вниманието особено за овој панел е малку се фокусира на КАНЦЕЛАРИЈА Жица законот за повторното толкување, предмет кој не зборуваше многу, но најверојатно ќе треба да се da vinci алуминиум покер чип случај. 6) 14:15-15:00- "Braziliate Маркетинг: Како да го најдете вашето место во Бразил е iGaming Бум" (iGB Aff) Секој сака по едно парче на Бразилската iGaming пазарот, но прашањето е како ние ќе го добие?Од она што јас разбирам, единствениот начин да се успее, всушност, во Бразил е со локалните контакти и експертиза.Алесандро Valente, презентерот на оваа сесија, има пет години искуство во врска со iGaming Бразилскиот пазар и јас со нетрпение очекуваме да се апсорбира некои од неговата родна експертиза на предметот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ок google империја градот казино.