диви дивиот камења слот машина за продажба

Bally е Атлантик Сити беше долу 22% до $30.4 милиони; Harrah ' s Одморалиште Атлантик Сити беше долу 21.4 проценти до $34.9 милиони; и Златна Грутка — само Атлантик Сити казино да ги задржи своите хотели и ресторани отворени за време на бура, иако нејзината казино затворени беше долу 14.1% на $11.2 милиони евра.Цезар Атлантик Сити беше долу 10.5% на $38.2 милиони евра; на Borgata Hotel Casino & Spa беше долу 9.9% на $54.4 милиони; и Tropicana беше долу 8% до $26.4 милиони евра.За првите осум месеци од годината, Атлантик Сити е казина освои $2.3 милијарди евра, што е долу 8,7% од истиот период во 2010 година. На $278.8 милиони коцкање сали зеде во беше долу 19.8 проценти, според податоците на државниот Поделба на Игри за Спроведување на законот.Претходниот рекорд бил поставен во Март 2009 година, што видов 19.4 отсто пад диви дивиот камења слот машина за продажба. ACH, казино, порано познат како Атлантик Сити Хилтон Casino resort, беше долу 27,7 да $11.8 милиони евра; На Showboat Казино Хотел беше долу 25.4% на $21.6 милиони евра; и Установи Казино Хотел беше долу 23,2 проценти до $12.4 милиони евра. 31 — три дена по бурата — дека бизнис во неговото казино се вратија во нормала. "Бевме целосно, со големи броеви.Таму беа распродадени концерти.Тогаш тоа беше само Мајката Природа.Ние не чини да се фати многу паузи." Затворање цена Атлантик Сити е казина комбинирано $45 милиони евра, Marrandino и неколку други казино директори проценува.Бизнисот, исто така, беше изгубена пред и по исклучување казино крстарење надвор од пристаништето канаверал.

"Понеделник ние бевме 50 проценти исклучите и вторникот бевме уште 25 проценти исклучите.Бура навистина исечени нас." Исто така, Тони Rodio, претседателот на Tropicana, рече таа не беше до Август. "Ова не беше само тридневниот настан", рече тој. Gov.Крис Кристи нареди на казина, за да се затвори како Ирина понесе долу на Њу Џерси со предвидувањата на распространетост на штета.Казина се затворени околу 8 стр.м.на Август казино крстарење palm beach флорида. "Ние се има пекол од еден месец," Marrandino рече.
"Гледам светло на крајот на тунелот.Ние не сме на дното, но сепак, но, јас може да се види на дното од каде што сме сега." казино крстарење северна myrtle beach sc.