казино крстарење Palm Beach флорида

Угостителски работници преку НАС почнаа picketing надвор бизнис партнери на Лас Вегас-врз основа казино операторот кој одби да се согласи договор со унијата.Низ најмалку осум градови, picketing работници се бара Станица Казина започнува преговорите за договорот со вработените на дланките Casino Resort кои гласаа во корист на unionising.Работниците во Дланки Казино се гласа за unionise за 84% во април минатата година, но компанијата се соочат со предизвикот на резултатите.Работниците ќе бидат протестираа надвор приватната фирма, е правна фирма и Мајкл Symon е BBQ ресторан во Кливленд.Во ноември, Труд регулатори се најде на компанијата имаше "ангажирани во фер труд практики" поради тоа што одби да преговараат со унијата за woker договори во Зелена Долина Ранчот Одморалиште, Спа & Казино.Станица Казина работи во повеќе од 10 казино-хотелите во и околу Лас Вегас.Компанијата има претходно се судрија со унијата казино крстарење palm beach флорида.
Geoconda Arguello-Kline, Секретар-Благајник за Кулинарски Унија, рече: "федералната влада има уверение нашата заедница како преговарање претставник по слободни и фер избори во која работниците се гласа претежно во корист на репрезентацијата.Ние повик на Дланки да почнат преговорите за договорот веднаш." казино крстарење северна myrtle beach sc.