како да се игра казино рулет

Професионален рагби играч од Даблин, Ирска, беше наредено да плати човекот €10,000 во надоместок по тротоарите него за време на покер игра во април 2012 како да се игра казино рулет. Јас сум во моментов се во Даблин.Јас бев поканета да се игра во покер настан.По учење за судбината на 57-годишниот Мајкл Frisby, јас можеби ќе треба да се купи си за џвакање shield како да се игра поп слотови.

Frisby претрпе три скршени коски, во неговото лице, по се floored со удар од поранешниот професионален рагби играч Neilus Keogh, 27, по покер рака која отиде awry во април 2012 ѕвездата на патагонија покер. Ирскиот Тајмс објави дека пар се игра во девет раце покер игра, во Даблин е Спортски Emporium, кога Keogh изгубил тенџере, застана и floored човекот двапати неговата возраст.Тој на врвот работи надвор со еден стол застрелан додека Frisby беше floored estrella во казино del sol tucson. Keogh, кој беше игра за велика британија во тоа време, не мора неговите договорот се обновува поради 'негативни публицитет' на случајот.На Тајмс објави дека Keogh во моментов игра аматерски рагби за Лондон Ирски и работи како изградба на работникот заработува £350 неделно.Тој беше прогласен за виновен за Напад Предизвика Штета од Даблин Коло на Кривичниот Суд, и нареди да плати €10,000 во штети.Судијата Патрик McCartan исто така, нареди Keogh да бидат подложени на гнев за управување со часови.Говорејќи на судење, Судијата McCartan рече дека загубата на Keogh е кариера е "многу жалење, но сепак речиси неизбежна последица на неговото погрешно го прават." Frisby мораше да се подложи на операција по инцидентот.Тој сега има две метални плочки зезнав во лицето од осум челични навртки стратегии живеат покер турнири.

Keogh беше речено дека се покажа каење за време на судењето.Судијата сакаше да биде добро за иднината, и ја наметнаа Казнување Акт, што значи дека нема да има убедување одржа против неговото име.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино аризона павилјон феникс од а до ш.