она што е највисок рака во Blackjack

Ова е гостин придонес од страна на главниот извршен ДИРЕКТОР на 21Bet, Ричард Hogg.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме она што е највисок рака во blackjack. 21Bet е нова entrant на велика БРИТАНИЈА обложување на пазарот, започна во Март 2016 година она што е највисок полна куќа во покер. Тука, 21Bet извршен ДИРЕКТОР Ричард Hogg се дискутира предизвици и замки свртени еден upstart оператор во високо конкурентна велика БРИТАНИЈА онлајн обложување сектор.Кога за прв пат сме разговарале за поставување на нови велика БРИТАНИЈА-фокусирани букмејкер во 2015 година, луѓето мисла ни беше луд.Како може ние веројатно се натпреваруваат со индустриски гиганти, тие треба, особено со оглед на огромното количество на маркетинг и рекламирање ресурси кои им се на располагање?Добро, мислевме ние би можеле да ги прават работите поинаку.Видовме јаз на пазарот за онлајн sportsbook, што ќе се обложување назад кон основите.Колективно како тим, ние сме децении искуство во велика БРИТАНИЈА спортски обложувања индустрија и ова, заедно со пазарот и потрошувачите истражување, ни кажа она што клиентите го сакаат.Пред се, ова е за нуди лесно да се најде облози на спортски и пазари луѓе сакате да се обложувате.Ние поставени за да се создаде чиста и интуитивен сајт, unelaborate без премногу-збунувачки трикови за да се одвлече punters од нивната примарна цел, која е, се разбира да се одржи облози.Ова, исто така, нуди додаде придобивките од побрзо брзина и подобрена доверливост.Брендот што произлегуваат од оваа амбиција беше 21Bet и, со 20.000 евра клиенти се регистрираа во шест месеци, ние се чувствуваме дека нашата почетна комат е оправдан.Ние брзо сфатив дека, ако ние сакавме да го направите ова право, што се потребни за да се кандидира помал брод.Тоа беше одлучено да нарачува услуги крај на сајтот, на крајот да се FSB Технологија, така што ќе може да се концентрира на брендот и на самиот сајт.Ние работевме напорно за постигнување на нашата визија за назад-до-основи обложување предлог, и да започне во Март 2016 година, само во времето за Cheltenham.Таа никогаш не беше нашата намера да паркираат нашите тенкови на предниот тревник на Ladbrokes, Вилијам Хил или bet365 она што ресторани се во foxwoods казино.

Ние ја разбираме дека имаме ниту скала или ресурси да се направи таа работа.Но, ние не се чувствуваат дека ние може да се пополни јазот во пазарот во насока на punters кој се најде на постојните оператори и отворено се сложени и малку над-имајќи во однос на нивните бескрајни нуди и комплициран промоции.Тоа не е дека не го правиме им нуди и промоции.Ние нудиме иновативни пријавите понуда која, исто така, го наградува лојалноста, најдобри шанси гарантира за трки навивачи, а некои големи фудбалски промоции.Ние им го нуди дарежлив и да ги ограничи истите да се одреден број на членови, така што луѓето имаат вистински поттик да се постави залог.Ние, исто така ќе одбие да врши дискриминација против постојните корисници преку нови знак-ups, првенствено затоа што ние се увиди дека тоа е полесно и поевтино да се задржат клиентите од тоа е да привлечат нов.Ние сме сега шест месеци во патување со 21Bet и работите се одвиваат добро.За првите неколку месеци ни остана уште многу фокусирани на развивање на главниот корисник база, пред лансирање на казино и филијалата партнерство програма ова лето.Ние сме исто така, неодамна го заврши нашиот прв партнерство се занимава со Wolverhampton Скитници ВО странска валута и претстојните Британски боксер Чарли Едвардс.Ние не сме тврдат дека за да биде "вознемирувачки", што е над-се користи и неразбран фраза во обложување индустрија.Наместо тоа, имаме за цел да ја испорача на нашата посветеност кон нашите клиенти.На пример, ние имаме обезбедено плаќања врати на клиентите се направи брзо и веднаш без скриени одложувања.Крајната цел е се разбира да расте 21Bet, но ние нема да се изгуби поглед на етос кој возеше започнување на бизнис.Ние ќе продолжи да дава фокусирана на online спортски обложувања услуга, со големи шансите и на многу пазари, но ниту еден од поемата дека многу велика БРИТАНИЈА punters не им се допаѓаат.За авторот: во Моментов извршен ДИРЕКТОР на 21Bet, Ричард Hogg е индустрија ветеран со над 20 години искуство во спортот и обложување индустрии, како во сениорска улоги и како независен консултант.Тој ја започна својата кариера работејќи во Хонг Конг, а исто така има работено во добротворни цели сектор.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што ресторани се во близнак реката казино.