хард рок казино вакцина распоред

Хилари Клинтон замина за Доналд Трамп е пословичен Ахилова пета—неговиот рекорд со отворена постапка за стечај—како предупредување за тој би се справи со U. економија.Клинтон се појави пред унија членови во Детроит во понеделник и доби лична со presumptive Републикански кандидат за неговиот неуспешен бизнис потфати, особено неговото казино стопанства во Атлантик Сити.Демократскиот кандидат беше цитиран од страна на Правно велејќи: "Адут економија е рецепт за пониски плати, помалку работни места, повеќе долг.Тој би можел да банкротира Америка како тој bankrupted неговите компании.Мислам, запрашајте се, како може некој губат пари работи казино?Навистина." Трамп има поднесено вкупно четири бизнис стечај во последните 30 години, и сите од нив биле во врска со неговите неуспешни казина во Њу Џерси.Републиканската кандидат првиот стечај поднесување беше во 1991 година за Таџ Махал.Тоа тогаш беше проследено со друг поднесување во 1992 година за Труба Замокот Соработници.Потоа, во 2004 година, Трамп поднесе барање за Поглавје 11 за Адут Hotel & Casino Одморалишта, и, конечно, за Адут Забава Установи во 2009 година хард рок казино вакцина распоред. Во своето обраќање, Клинтон истакна дека голем дел од Решавачки фактор за економски политики вклучуваат "работи до нашиот долг, почнувајќи трговски војни, препуштајќи Вол Стрит се кандидира диви," за која таа рече дека "би можело да предизвика уште една несреќа и крадат работните семејства и нашата земја." Трамп бил во одбрана на неговото казино неуспеси, истакнувајќи дека тој—лично—никогаш не банкротираше хард рок казино универзална studios.

"Јас ги користат законите на оваа земја... на (стечај) поглавје закони, да направи одлична работа за мојата компанија, за мене, за моите вработени, за моите вработени, во" Адут, рече минатата година, според Gant Секојдневно.Трамп е постар советник Ед Brookover, во меѓувреме, истакна бизнисмен рекорд како "работа создател." Во интервју за ен-ен, Brookover рече Клинтон "има многу да научат за тоа како Американските бизниси работа." "Таа overregulates, таа overtaxes, таа overpromises и не достави," Brookover рече blackjack online free with friends. "Г-дин Трамп има долга историја на создавање на работни места, создавање на богатство во оваа земја." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack online free no money.