е империја казино отворен ден на божиќ

Понеделник видов американскиот Сенат одобри продолжување на Буш ера даночни намалувања кои Претседателот Обама имаше претходно преговараше/компромитиран со Републиканците.Со тоа надвор од патот, целиот данок на законот ќе се стави до Сенатот на гласање можеби најрано во вторник.Меѓутоа, даночен трошок не се појави да содржат Сенатот мнозинство лидер Хари Рид предложен онлајн покер сметка јазик.Со часовникот темпирана на куци патка сесија на Конгресот — и анти-коцкање Републиканците во собата да преземе копче Куќа финансиски комитети на јануари 5 — ќе Рид е покер сметка најде дом во времето?Според MSNBC, лидерите на двете партии велат дека куцо патка сесија, најверојатно, ќе се прошири и надвор од закажаниот петок Декември е империја казино отворен ден на божиќ. 17 исклучување.Кои ќе дадат Рид малку дишење соба да се вклучат во некои повеќе уво-свиткување, рака-на извртување и pot-материи за да се обиде да garner доволно поддршка за својот покер пакет.Ако Рид може да се добие доволно Сенатори onside, постои силно сомнение дека тој ќе се обиде да се закачите на покер сметка на omnibus трошење на сметка, кој мора да помине ако владата сака да ги задржи своите врати отворени е империја казино отворен денес. (Тековната 'продолжување резолуција" да се задржи на владата светлата на истекува во 12:01am во неделата Декември е империја казино во yonkers отворени уште. 19.) На трошење на законот е нешто на политички driftnet, во тоа што тој има тенденција да лажичка до секој Сенаторот е поврзан милениче проектот што го влече заедно Сенатот подот.Тоа се очекува да излезе на дебата како почетокот среда.Рид чини дека е решен да направи добро за она што тој му го должи својот Невада-врз основа казино кампања соработници за помагање на него квичат надвор победа против Републикански предизвикувач Sharron Агол во ноември е среднорочен избори.Правно е Мајк Ален се појави на MSNBC Утро Џо програма понеделник наутро, кажува неговите домаќини дека Рид беше "навистина притискање на неговата нога на гас за ова." Дали има доволно гас лево во Рид е резервоар за да се добие неговиот автомобил низ заврши line?CalvinAyre.com ќе продолжи да ви донесе дневен извештај за напредокот на оваа приказна право надолу до целната линија, со повремени пауза за тој Кол Тарнер колеги дека вие, момци, не може да изгледа за да се добие доволно на... Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre црвена карпа казино боречка про магазин.