црвена карпа казино боречка стапки

Во МРАЗ Лондон 2020, Коцкање Солзи зборуваше со Марк Woollard, Развој на Бизнис, Директор на Прагматични Решенија, за на компанијата пристап за работа со оператори и нејзините планови за развој за 2020 година.Како успешна беше вашите МРАЗ 2020?Тоа беше многу добра.Имавме многу луѓе доаѓаат да стојат.Многу оператори беа заинтересирани во платформата и многу програмери беа заинтересирани за ставање нивната содржина на платформа.Колку е важно дали мислите дека настаните како овие се за индустријата?Јас мислам дека тие се навистина важна, особено за новите пазари, каде што можеби немате контакти или партнерства веќе во место.За платформа бизнис, како што е оваа, тоа е многу лесно за луѓето да само да се погледне на веб-сајт и не мора да ги добиете сите информации.За потенцијалните клиенти, да биде во можност да се погледне во нашата застане и да дојде до нас и да побарате она што ние го правиме и како можеме да влијае на нивната бизнис е навистина важно.Како да се привлечат и ги продаде на потенцијални клиенти во соба полна со конкуренцијата?Нашите брендирање е многу јасна и чиста.Ние исто така имаме асоцијација со Прагматични Играат преку IBID Група која е сопственик на двете фирми.Тоа навистина им помага на кои сме и тука заедно.Тогаш ние сме, исто така, многу јасен во она што го правиме.Ние сме API врз основа, многу модуларен и сите брендирање е многу јасен и концизен.Наместо се повеќе комплицирано во она што ние се обидуваме да понуди, па дури и на штандот основа со брендирање, ние се трудиме да бидеме многу јасни, па кога луѓето доаѓаат да стојат тие ќе знаат дека она што го стори веднаш.Кои се некои од најважните случувања ќе сум го видел во Прагматични Решенија во текот на изминатата година?Ние сме се обидува да добие нашето име таму на пазарот.Како што спомнав, ние се во сопственост на ист бизнис како и Прагматични Игра која има огромен стапало на пазарот, па нашата работа е да ги споделите со луѓе знаат дека Прагматични Решенија е многу посебни деловни работи независно.Ние се обидуваат да ги споделите со нашите клиенти знаат што да правиме, како можеме да ви помогнеме нив и на брзината со која ние може да се движи.Изминатата година била за свеста во место на пазарот и следната година е за се обидува да го потпише оние големи зделки и да добијат оператори преку до нас.Минатата година, ќе се примени велика БРИТАНИЈА сертификација за вашата платформа.Како што беше овој за лиценцирање на процесот?Платформата е многу во можност да одат во нови пазари брзо, па тоа не е премногу тешко.Тоа е многу прилагодлив на условите на пазарот и дали се во велика БРИТАНИЈА, или на друго место, и ние имаме одличен тим за усогласеност.Ние би всушност направено многу работа за GLI-19 кој е златен стандард за платформи низ многу различни пазари, па затоа ние веќе го направивме тоа процесот на велика БРИТАНИЈА беше само дополнителен кутија темпирана вежба за нас.Како планирате за правење на влијание на таков конкурентен пазар како велика БРИТАНИЈА?Ние нудиме нешто многу различни бидејќи ние им даде оператори целосна контрола над својата судбина и она што тие го прават.Кога си работат со други платформи, можеби ќе треба да ги преземат нивните казино производ, нивната бинго производ, нивните спортски и нивните живеат дилер.Додека ние се оние понуди од различни места во место на пазарот, ние им овозможи на операторите да изберете кои тие сакаат да одат и тогаш ние се интегрираат.Ние не ги стави во внатрешниот патоказ каде тие се натпреваруваат со нашите домашни производи.Тоа е вистински разликата за пазар како велика БРИТАНИЈА.Ако можете да го контролирате вашиот придонес и се направи дека различни, за каже велика БРИТАНИЈА подрачје наспроти шпански територија, сите на еден систем, што само го прави за многу помоќен операција за оператор.Надвор од велика БРИТАНИЈА, што се другите клучни пазари за Прагматични Решенија во 2020 година? Ние сме биле фокусираше на потрага во американскиот пазар.Постои голема можност за голема НАС компании да имаат свои платформа.Ние, всушност, се нудат решенија за клиенти каде што се качи на нив, ние им покаже како добра платформа е и тогаш ние им даде опција да се купи изворниот код, што значи дека тие тогаш имаат свои пример на платформа.Ние тогаш може да помогне со обука и помош со надградби.За американскиот пазар кој се чини дека е нешто за што луѓето се многу заинтересирани.Очигледно, велика БРИТАНИЈА и Европа се многу важни простори.Еден од нашите клиенти е 21.com и тие се очигледно многу Европски базирани бизнис, така имаме многу искуство со Maltese тип оператори.Она што се обидуваме да го направиме е да не се концентрира на еден специфичен пазар.Ние сме отворени за сите пазари и може да помогне да се олесни оператори што сакате да го направите.Кои се клучните предизвици со кои се соочува Прагматични Решенија оваа година?Платформи како целина се општо земено не се разбрани од страна на многу луѓе.Дури и во МРАЗ 2020 ние ги прашавме " ги ставам моите игри на вашиот платформа?' Тоа ќе биде RGS платформа.Ние сме многу различни нудат.Ние сме јадро PAM платформа, онлајн Игри решение низ сите нешта како вашиот грб канцеларија, плаќања и интегрирање на операции.Таа свесност сепак треба да биде покачена.Луѓето не мора да знаете што PAM платформа или како таа може да имаат корист од вашиот бизнис.Ние треба да ги споделите оператори знам зошто имаат еден снабдувач за вашиот PAM, а потоа поврзување со повеќе од трета страна на услуги, за другите работи е најдобар начин да се напредува.Она што е апсолутно фокус оваа година натам црвена карпа казино боречка стапки.