888 покер нешто не беше во ред

По мал број на компании се пресели во новоизградени седиште во југозападниот долина, друг сака да се приклучи на пакувањето.Лас Вегас казино оператор Бојд Игри Корп поднесена планира да изгради два 10-приказна канцелариски згради во североисточниот агол на Бивол Диск и Зајдисонце Патот, карши слот машина производител Меѓународни Игра Технологија на кампусот.Една зграда ќе span 322,600 квадратни метри и други 316,600 квадратни метри.Проектот ќе вклучува шест-степен паркинг гаража, според Кларк Каунти документи.Бојд го купи 10.8-акра сајт за $11.4 милиони евра, сопственост евиденција шоу.Земјата продажба, од Лас Вегас бизнисмен Џејсон Awad, затворен Јан 888 покер нешто не беше во ред. Компанијата не мора изградбата на временска рамка, и во кампусот на тоа се надоврзува и може да се разликуваат од она што е наведено во округот документи за планирање, како оние што ги одразуваат максимална Бојд може да се развие, портпаролот на Дејвид Strow рече.Бојд е ново седиште ќе биде само една милја или па западно од сегашното основно завод за градење.Други казино оператори, вклучувајќи MGM Места Меѓународни и Цезар Забава Корп, исто така, имаат канцеларија згради во градот, но и на локално ниво, одморалиште компании се познати за домување поголемиот дел од својот персонал во хотели, а не во канцеларија за паркови 888 покер social security number. CBRE Група брокер Ренди Broadhead, канцеларија специјалист, се согласија дека тоа е реткост за едно казино оператор за да изградат корпоративна кампус во Лас Вегас.Но, квалитет на канцелариски простор е "добивање тешко да се најде" по 215 Beltway, и кои би можеле да имаат побарано Бојд да се изгради свој, рече тој.Плус, за забрана на "уште една огромна рецесија," земја на цените не се добива поевтини, канцеларија брокер Дан Palmeri на Cushman &Wakefield, рече.Бојд, чија казина вклучуваат Орлеанс, на Suncoast и центарот на градот е Хотел Калифорнија, управувана 17 својства на национално ниво и имаше 18,000 работниците кога тој се пресели во своите четири-приказна за статистика за градење на Виножито Булевар и Зајдисонце повеќе од една деценија, Strow рече.Компанијата сега има 29 својства и повеќе од 25,000 вработени, рече тој 888 покер spielen мит freunden. "Ние сме зголеми значително како една компанија во текот на овој временски период, и како резултат на тоа, ние сме едноставно надмина оваа локација", рече тој.Бојд, исто така, сака да куќа нејзините корпоративни персонал во едно место, додаде тој.Повеќето врз основа на Виножито и на Зајдисонце зграда, но високи раководители работа од Хјуз Центар за статистика парк во близина на Лента, и други вработените се базирани на друго место, Strow рече.Целта, рече тој, е да се "секој работен под еден покрив." Кларк Каунти комесари одобрени Бојд е проект планови Октомври 888 покер украл моите пари.