хард рок атлантик сити казино домаќините

Азија казино/слотови оператор Забава Игри Азија (EGA) е принуден да се отпише $2.5 m поврзани со неговата бори Dreamworld Pailin казино во Камбоџа.Објектот, кој беше отворен на Камбоџа е северозапад границата со Тајланд, во Мај 2012 година, го мачеше со намалените приходи во текот на 2013 година хард рок атлантик сити казино домаќините.
Компанијата на крајот утврдени таму беше "доволен ниво на природни играч сообраќај" да се направи сопственост профитабилни.Во септември, EGA најави дека ќе дека ќе модернизирам на Pailin операција, лизинг единаесет своите игри маси на трети лица оператор ", во обид да се обезбеди повторна појава на приходите и намалување на оперативните трошоци." Во ослободување претходно оваа недела, EGA истакна дека Pailin имотот оперативни загуби имаше "сведени" во последниве месеци, поради неговата промена во стратегијата хард рок ac слот победи. EGA забележи дека тоа е "потпираат" на оваа табела за изнајмување на приходи за да ги покрие своите трошоци на работење, но овие операции "не генерира позитивен готовински тек" во моментов и EGA "не видите авенија да се подобри профитабилноста под овој модел." EGA е размислуваат "сите можни опции" за да се прекине овој тренд, вклучувајќи бараат дополнителни табела лизинг договори, subletting целиот имот или едноставно влече приклучок и жалост нејзиниот неуспех.Во прилог на својата казино чип - и плоча производство поделба, EGA работи на Dreamworld Poipet слот сала во Камбоџа, која се отвори во Мај 2013 година, EGA исто така обезбедува начин за да NagaCorp е NagaWorld казино во Камбоџа на престолнината Phnom Penh не оклахома данок коцкање добивки.

Melco Меѓународен Развој, Хонг Конг-базирани дел од Melco Круна Забава заеднички потфат кој работи казина во Макао и (наскоро) Филипини, поседува 38% од акциите во EGA.На paucity на Тајландски коцкари преминување на границата за да се коцка не е ограничена само на Dreamworld Pailin или дури и Камбоџа.Во декември, казина во Лаос' Savannakhet провинција пријавени туристички пристигнувања од Тајланд беа надвор 10% од година на година, а недостаток е обвинета за тековните политички демонстрации во Бангкок.Со оглед на тоа дека оваа недела видов на Тајландската влада прогласи состојба на итен случај, се наметне curfews и издавање на специфични предупредување за патување во близина на Тајландски/Камбоџа граница, Dreamworld Pailin е доделување на среќата не се појавуваат поради за пресврт во скоро време.Во повеќе позитивни вести, Nasdaq-листата EGA најави отпуштање на граѓанска акција донесе против друштвото во 2010 година од страна на поранешниот акционери, вклучувајќи ги и Премиерот Двигател на Капитал Партнери ЛП, Стратум Фонд ЛП, Стратум Фонд QP и Слоеви Префрлани Фонд.Њујорк суд пресуди против тужителите во септември 2012 година и оваа акција е потврдена во САД Окружниот Суд за Јужната Област на Њујорк по тужителите не успеа да побара rehearing во дозволено временска рамка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не omni фарма имаат казино.