преземете Apk Idn покер андроид

На iGaming образовен Форум, која се одвива за време на СИГМА Конференција (16/17/18 ноември), доби официјална поддршка од Малта Игри Орган (MGA), независно регулаторно тело кое е одговорно за управувањето на сите игри активности во Малта.Усвојувањето претставува голем удар за организаторите на Форумот, на iGaming Академија, широко признати како водечка сила во давањето на стручно оспособување и образование, за онлајн гејминг индустријата.iGaming Академија Директор, Jaime Debono, изјави: "Во многу очите на луѓето, на MGA претставува "златен стандард" за игри на владеење во ЕУ и да се обезбеди Орган за поддршка помага нашата цел да се направи Малта синоним за обука и образовните квалитет." "Нашата мисија е да" расте индустрија преку образованието " и првиот Форум ќе испорача сеопфатен, актуелни и релевантни содржини прилагодени за секој поединец кој треба да се одржи успешна позиција во рамките на iGaming.Оваа година Сигма е поставено да се скрши сите рекорди и ние сме во потрага напред за доведување на нови и динамичка димензија на овој успешен настан." Јосиф Cuschieri, Извршен Претседател на Малта Игри Орган, рече: "Образование и обука се од фундаментално значење за професионално тековно развојот на она што е најбрзо растечка игри сектор во Малта.Образование, иновации и професионалност ја поддржуваат нашиот бренд и ние сме во потрага напред за да земајќи активно учество во првата iGaming образовен Форум во ноември." Тој исто така додаде "Како дел од оваа важна иницијатива – MGA е номиниран Томас Махони да се упатат на обука поделба која понатаму ќе одговори на потребата за образование во рамките на индустријата за игри".На iGaming образовен Форум, која нуди можност за делегати да се има корист од 80-години на гејмерски искуство за само три дена, ќе се фокусира на три главни области на современата интерес за индустријата, вклучувајќи Усогласеност, која ќе допир на регулаторните аспекти, вклучувајќи АМЛ, Анти-Измама и Плаќањата, како и Одговорен Игри.На настанот, исто така, ги опфаќа производ конкретни теми, како што се Sportsbook, Казино или Лотарија Управување и eSports.Стекнување и Задржување на работилницата, ќе адреса Customer Relationship Management, Социјалните Медиуми Филијалата Маркетинг и Менаџмент.Сите учесници во iGaming образовен Форум, исто така, ќе имаат слободен влез на експо како Сигма делегати.За повеќе информации и да се регистрирате за iGaming образовен Форум, посетете ја https://www.igacademy.com/igaming-education-forum.htm преземете apk idn покер андроид. Note дека простори се ограничени и на прв дојден прв послужи основа.Медиумите Прашањата: Џонатан Тејлор – [email protected] +44 (0) 1273 699900 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre преземете apk idn покер ios.