во живо казино Covid вакцина се регистрирате

IGT отфрла судски постапки IGT има стекнато одредена средства, вклучувајќи и неколку патенти и други права на интелектуална сопственост од Скок Напред Игри, Inc во живо казино covid вакцина се регистрирате. (LFG) се посебно поврзани со Скок Напред Игри е SaffariNet® Патрон Екранот Интерфејс® (PDI) слика-во-слика мултимедијални екосистем технологија во живо казино дилер на работното место.

IGT, исто така, се согласи да го разреши спорот против LFG што читателите ќе се потсетиме беше поднесена во Невада Судови назад во септември 2015 година.Во времето, IGT тврди дека LFG беше маркетинг конкурентските уреди кои се копирани основните аспекти на IGT на интелектуална сопственост.Обвинетите Saffari, Cobb и Cunningham од LFG секој поминал многу години во IGT помага во развојот на комерцијален технологија која песни играч игри активност во живо казино covid вакцина закажување. Saffari, кој остави IGT во 2009 година, основана LFG веднаш по неговото заминување и регрутирани Cobb и Cunningham коцкање апликации каде што можете победа вистински пари. IGT тврди дека LFG беше искористување на заштитениот техничко знаење дека Поединецот Обвинетите имале развиено во текот на нивното вработување во IGT."Оваа аквизиција се надоврзува IGT е индустрија-водечки интелектуална сопственост портфолио со ни овозможуваат да ги прошири опфатот на нашата казино системи за управување со решенија," Виктор Duarte, IGT Глобалната Главен Производ Службеник, Игри рече."Стекнатите систем-agnostic средства спаѓаат апликации и технологии кои се комплементарни да IGT е постојните решенија, и може да ни помогне да се подобри нашите придонеси за клиенти со текот на времето."Скок Напред основачот и главен извршен директор, Али Saffari, ќе служи како консултант за IGT да се овозможи лесна интеграција на решенија и апликации поврзани со стекнување.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година коцкање апликации со слободни пари. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] коцкање апликации да се направи вистински пари.