коцкање апликации за да добијат пари

Марк Frissora е најнов член на Цезар Забава Корп тим, заработуваат позицијата како извршен ДИРЕКТОР на компанијата.По преземањето на позиција, Frissora присуствуваше на Глобалната Гејминг Експо во Лас Вегас, Невада, зборувањето за тоа како тој беше шокиран дека казино индустријата прави многу малку да се поднесе жалба до помладите игри публика.Во средата, Frissora изјави дека времето е сега за индустријата за да се фокусира на помладите играчи.Извршен ДИРЕКТОР опиша себеси како аутсајдер во текот на првите јавни настапи кога се приклучи на Цезар уште во февруари.Тој само го зеде на извршен ДИРЕКТОР на улогата на овој минатото јули.Да се тестира водата, така да се каже, со помладите играчи, Цезар се обидува на некои нови работи на Лас Вегас Лента.Компанијата сака да се види како millennials реагира на нова игри опции, обидувајќи се да се поднесе жалба до коцкари во 18 до 35 години опсег коцкање апликации за да добијат пари. Frissora не даваат никакви информации за тоа каде фазата на тестирање се одвива или се даваат какви било други детали.Тој го нарекува проектот "топ тајна", но не наведе дека тестот вклучува ѕидови кои може да се пресели да се промени местото на одржување.Вештина базирани игри се смета, како што е аркада стил на игра, така што играчите ќе се чувствувате повеќе како тие се ужива во видео игра, наместо слот игра.Друг предвид од страна на Цезар е да се промени традиционалниот начин на играње слот за игри на додавање на повеќе социјални игри карактеристики.Еден пример за ова ќе биде да се создаде табла што ќе песна играчи со најмногу поени.Според Frissora, индустријата има простор да расте со едноставно привлечен за millennials.Извршен ДИРЕКТОР не чувствувам дека помладите играчи ќе се седне и да учествуваат во традиционалниот слот машина игри.Или тоа нема да биде се додека не се постари дека тие ќе го стори тоа коцкање апликации за да заработите пари. Frissora има деца на неговите сопствени, кои се движат во возраст од крајот на 20-ти до почетокот на 30 години и се забележува дека тие дури и не продавница во продавница, но го стори тоа на интернет.Помладата публика е мобилен и базирани на Интернет, па Frissora се чувствува коцкање индустрија треба да се развива на овој начин. коцкање апликации победа вистински пари.