кој е сопственик на казино фламинго

Властите во Малезија се засили борбата против растечкиот број на нелегални електронски коцкање центри кои тие велат дека никнува во земјата.Минатата недела, полицијата разби осум коцкање центри што работат под маската на клубови кои промовираат спорт како и базен, snooker и мека пикадо во Куала Лумпур е Cheras област.Властите презедоа машини за коцкање вреден RM500,000 () од клубови, локалните новински агенции објавија.Во интервју за Малајски Mail, градското собрание за спроведување на директорот Абдул Salim Mansor рече дека тие се спроведе 517 рации од октомври минатата година, истакнувајќи дека "ова беше одделот за прв рација за оваа година." На "mushrooming" број нелегално коцкање активности во земјата, исто така, е побарано Сојузна Територии Министерството, која раководи администрација и развој на Куала Лумпур, Labuan и Putrajaya територии, да "спроведе построги правила." Министерот Datuk Seri Tengku Аднан Tengku Mansor им кажал на новинарите на министерството "оттогаш овој месец престана да издава такви лиценци" затоа што "сакаат да видат намалување на бројот на нелегално коцкање објекти." "Ние веќе не издавање на лиценци за забава места, па ако такви места тврдат дека тие се овластени да работат, тоа не е вистина," Tengku Аднан рече, според извештајот кој е сопственик на казино фламинго.

"Ние не сакаме да издаде овие лиценци, бидејќи тие ќе се користат само за маска за нелегални активности." Властите, исто така, се чувам блиску види на сајбер кафулиња, кои што велат тие, исто така, двојна како нелегални електронски игри куќи кој е сопственик на eldorado казино во shreveport. "Сајбер кафулиња сте само дозволено да работат на земјата подови или внатре трговски центри.Нема повеќе на два спрата сајбер кафулиња," Tengku Аднан рече кој го поседува францускиот лижат казино. "Тие се исто така забранети од тоа да имаат темна, затемнети прозорци, така луѓето од надвор може да се види активности што се одвиваат во рамките." Малезија е длабоко религиозни земја која границите на своите граѓани' способност да облог.Локалните Муслимани не се дозволени во земјата е единствена лиценцирана од казино—Genting Highlands—додека религиозни власти намуртено на употребата на три лиценцирани број прогнозирање оператори.Минатата година, на Малезија владата најави дека ќе се обиде да го преработиш во земјата коцкање закони, кои беа воведени долго пред доаѓањето на Интернет, за да се овозможи поладно казни за нелегално коцкање оператори, со посебен око кон онлајн оператори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни онлајн казино слот машини не преземете без регистрација..