Wwe 2k19 повеќе Caw слотови

Предлог да се движат еден од двата неодамна се продаваат казина во Гери, Индијана од Езерото Мичиген до блискиот земјиште базирани на локација и повторно доделување на лиценца за други една до некаде во Vigo Каунти — веројатно Тере Високата — е крстарење заедно кон гласање од страна на Индијана Сенатот во вторникот.На сенаторите исто така ќе се разгледа на различни кат на измените и дополнувањата на Сенатот Бил 552 во понеделник, за да се преселат на два Величествен Ѕвезда казина, кои сега седат во странство чамци закачен во Buffington Харбор.Законот беше одобрен во четвртокот од страна на Сенатот Appropriations Комитет со некои промени.За решавање на законот е променет, Мнозинството Кат Лидер Сен wwe 2k19 повеќе caw слотови.
Марк Messmer (R-48) планира да го воведе измени за да се овозможи за конкурентни понуди од други казино оператори, наместо само признавање на Тере Високата лиценца за Спектакл Забава.Спектакл Забава е купување на две riverboat казина за непозната сума од Majestic Holdco wwe 2k19 како да се добие повеќе пресврт слотови. Messmer сака да се види други заедници каде што постојат казина и racinos добиете некои пари од Тере Високата казино — вклучувајќи Evansville и француски Лижат казина и Shelbyville и Андерсон racinos — без разлика за кој компанијата работи тоа.Казино останатите во Гери, најверојатно, ќе бидат преместени во близина на Borman Expressway, можеби до freeway exit (излез).Под тековната сметка, Гери ќе обезбеди пари во своето дискреционо право да Хамонд, Истокот Чикаго и Мичиген Градот.Секоја од овие заедници има казина, кои би можеле да загубат приходите со преместувањето.Откако Сенатот одобрение, законот ќе биде превземен од страна на претставничкиот Дом, и ако се поддржани од Gov wwe 2k20 се создаде супер ѕвезда слотови. Ерик Holcomb, лиценци подоцна ќе биде издаден од страна на Индијана Игри Комисија.Тековната сметка, исто така ќе го отвори патот за во државата спортски обложување на 10-лиценцирани казина во Индијана.Комбиниран две речни бротчиња и сега имаат шест нивоа на коцкање, со околу 1,700 слот машини, 70 табела игри, плус покер и baccarat соби.Откако речни бротчиња се преместуваат, ќе има простор за регионален превоз и превозот комплекс на Buffington Харбор.Предлогот е виден како се биде профитабилен за градот, според една студија од Vickerman и Соработници, консултантска фирма, која е специјализирана во пристаништето и intermodal планирање и дизајн.Во четвртокот, на Appropriations Комитет, исто така, се одобрени од Сенатот Бил 66, која се движи напред на превоз и превозот објект. wwan слот што е тоа.