е 7 улица казино отворен денес

Најголемата борба на годината (или вториот најголем борба во зависност од која страна на Mayweather-Pacquiao дебата сте на) е врз нас.Ние веќе разговараа ВБО welterweight пресметка помеѓу Мани Pacquiao и Тимотеј Бредли и ние сме во еден изразување нашата доверба дека главниот настан ќе биде штала-режач.Но, она што треба да се решат премногу е нашата верба дека целата картичката за таа ноќ ќе имаат некои големи борби премногу.Да, ние сме покажува некои сакаат да го undercard се бори!Три-рунда, плаќа-per-view undercard ќе функција два светски првак тепачки и друг борба што ќе се види една од нашите омилени малку момци во бокс, Хорхе "Travieso" Arce.Звучи како вкусен начин да се трошат $60 за ова доаѓа во саботата вечер, да?Првиот up е ФБЕ welterweight титулата борбата помеѓу непоразен Мајк "МЈ" Џонс случува против Рандал "Нокаут Кралот" Бејли.Двете момчиња се рангирана како број 1 и 2 кандидати за титулата, односно, па можете да очекувате slobber knocker на борба.Иако шансите сеуште не е објавен уште, 26-0 Џонс е влегуваат како фаворит да се стави "L" На Нокаут Кралот рекорд и да заработи својот прв светското првенство појас.Не спијат на Bailey иако, бидејќи поранешниот ФБЕ welterweight шампион има докажано да се спакуваат доста wallop кога имаат можност.По сите, ова е причина зошто тој заработил дека прекар на прво место.Двете пичове, исто така, имаат големо ега, па нешто кратко на сите од тепачка ќе биде изненадување за нас.Следната борба на undercard карактеристики владеел ВБА супер bantamweight шампион Гилермо "Ел Chacal" Rigondeaux staking титулата против Teon "Техничар" Кенеди.Ова особено борбата е да се биде фиксиран како прошетка-повеќе за шампион и шансите се чини дека да се помисли дека како Rigondeaux е 1/14 омилен да ги стават на листа долу на Кенеди, кои биле наведени како 8/1 аутсајдер.Ние не очекуваме вознемирен од било каков вид тука, бидејќи Ел Chacal е една од најпознатите високо смета пониска тежина борци во спорт денес.Тој не може да имаат искуство Кенеди може да се пофали на, но оваа Кубанскиот е комплетен пакет внатре што прстен.И тогаш ќе се дојде до човекот себе си, Хорхе "Travieso" Arce.Надвор од Мани Pacquiao, може да се направи случај за Arce како една од највозбудливите борци во светот денес.Линиите допрва треба да биде објавен во неговата борба против Исус Rojas, но ние знаеме подобро да не се лепат на ТВ кога Arce е и во тоа што прстен.Тој е сертифициран луд човек, кога тој го става на неговите ракавици и се покажа дека тој би можел да се земе лижење сепак, уште фрла оние haymakers како ако некој само украле неговиот ручек пари е 7 улица казино отворен денес. Arce е вид на борец ние би задоволство го даде нашиот ручек пари само за да го види борба.Во секое време можете да добиете Arce и Pacquiao на истата картичка, што веќе се во вредност од $60 за нас.И ако која било од двете титулата се бори живеат до своето ветување, тогаш оваа борба картичка треба да биде оној кој бокс навивачите не треба да се осмелувам да се пропушти.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победи на американски рулет.