она за време на испорака слотови Tesco

Казино оператор Дин Летувалишта и игри технологија на услуги Научни Игри Корп (SGC) го најави партнерство за НАС се соочуваат со спортски обложувања и онлајн коцкање операции.Во вторникот, Дин и SGC најави план за под кои SGC ќе го поддржи Дин е лансирањето на "единствена дигитална спортски обложувања и iGaming апликации во НАС." Првото овошје од овој сојуз ќе деби во Њу Џерси во некои неодреден иднина, но официјалната изјава нудат драгоцени малку на друго место во начинот на детали.Меѓу овие неодговорени прашања е она што ќе стане од спортско обложување партнерство Дин потпиша со велика БРИТАНИЈА-лиценцирани мобилни sportsbook оператор BetBull во октомври минатата година.Кои се вклучени Дин земање на 22.5% удел во BetBull.Исто така, нема одговор е на кој Њу Џерси казино на операторот на лиценца не Дин намера да piggyback, како Wynn е НИ казино присуство во моментов е ограничена на Невада, иако тоа е блиску да ја пуштиме во употреба својата Бостон-област на проектот, под претпоставка дека Масачусетс регулатори сметаат дека компанијата да биде доволно 'погоден' сега дека компанијата има jettisoned основач Стив Wynn услови на вртат на сексуално вознемирување наводи.Стив Wynn се смета дека главната причина зошто Дин е доцна bloomer на онлајн коцкање фронт.Додека компанијата започна 'Интерактивни' поделба која се применува за Њу Џерси iGaming лиценца во 2014 година, компанијата го повлекол неговата примена следната година без обезбедување објаснување она за време на испорака слотови tesco. (За евиденција, Дин Интерактивни планира да работат под Цезар Интерактивна Забава Њу Џерси дозвола преку партнерство со 888 Стопанства, па можеби тој однос останува во добри услови.) SGC стана еден од најголемите спортски обложување на играчот по неговото 2017 стекнување на OpenBet обложување платформа и сега рутински се смируваме-фали за обемот на wagers тоа рачки на главните настани.Пазари реагираа позитивно да вторник најавата, туркање SGC акции, околу 8% до средината на денот.Дин доби многу помал пад, зголемувањето на помалку од 2%, но потоа Дин иднината има многу повеќе неизвесност во моментот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre забава на хард рок казино во атлантик сити.