забава на ѕвезда казино голд коуст

Но, најверојатно направени повеќе на страна облози од главната награда на работи-до оваа година Светската Серија на Покер професионален играч Брајан Хестингс понудени 3.3 1 страна акција на која што и тој ќе победи белегзија, и како резултат на неговиот држач за залог профит се надминати првата награда тој тврди дека во текот на викендот во случај 27, $10,000 купи-во Седум-Картичка Студ Првенство.Сепак, наградата на неговиот втор добитник е нараквица и $239,518 парите – неговата четиринаесеттиот WSOP пари – биле причина за прославата на 26-годишно момче од Пенсилванија.А и нема повеќе да се дојде, со Хестингс' проп се обложуваат картичка, наводно целосно да се резервира од страна на оние коцкање на неговите способности во настани како на $25,000 Фантазија Нацрт.Пост-игра, Хестингс, рече тој мораше да се стави на многу на on и off-табела подготвителната работа во својот настап."Со оглед на фактот дека [Седум-Картичка Студ] е игра која некои луѓе велат дека е постара генерација е игра и не е пуштена како многу овие денови, јас се земе многу на гордоста во тоа", рече тој забава на ѕвезда казино голд коуст.

"Мислам дека студ висок е еден од моите подобри игри.Мислам дека одигра одлично во текот на турнирот.Тоа значи многу да се победи оваа."Имаше 91 учесници во настанот, со меѓународните покер аце потенцијални силно застапени.Две други WSOP хривнија елисејските направи последниот табела со Хестингс, кој ја предводеше пакет со повеќе од 25 проценти на чипови во игра.Дан Кели даде Хестингс краток плашиш во еден момент, но Pennsylvanian про чуваат неговиот кул и бргу изедени повторно во следните раце да влезат на главите нагоре против колеги про Скот Clements со 2: 1 чип доведе дека Clements беше во можност да се јават забава во казино во нијагарините водопади. Clements' тркач до плаќаат ден беше во вредност од $148,001, додека за остатокот на конечната табела зеде дома:Дан Кели $92,691Крис Џорџ $67,114Oxana Cummings $52,453Харли Thrower $41,829Михаил Semin $33,967Макс Pescatori $28,031 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година забава на вртење камен казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] texas holdem poker java apk.