она што е Xp бонус во Zynga покер

Јужна Кореја е славна личност обложување спортски скандал зеде еден интересен пресврт минатата недела како три повеќе јавни личности се појави во судот во обид да се објасни нивното лошо однесување.Телевизиски личности Tak Jae-hoon и Ли Soo-geun како и поранешниот К-поп момче бенд ѕвезда Тони На уредно обесени главите во срам на Сеул Central Окружниот Суд како што призна има ангажирани во нелегално обложување на англиската Премиер Лига фудбалски натпревари помеѓу 2008 и 2012 година она што е xp бонус во zynga покер.
Три се на китови на celebs фатени во скандал, откако wagered значително поголеми суми од оние кои се хоспитализирани од К-поп-ѕвезда Енди, Бум ТВ водител и комичар Јанг Sae Hyung.Додека вторите три доби исклучување со казни, обвинители се бараат шест месеци затвор казната за Tak, осум месеци за Ли и 10 месеци за.Ли е адвокат pleaded за попустливост, со оглед на тоа дека неговиот клиент бил "болно жали своите постапки" и "не мислам дека мал влог ќе доведе во голем криминал." Tak е адвокат го фрлил на другите двајца обвинети, под автобус, тврдејќи дека Tak треба да добијат најсветлите казна бидејќи тој би wagered најмалку износот на три.Некој е обвинител се обиде да ги повика на суд симпатии од страна истакнувајќи дека неговиот клиент се соочува со "сув период во својата кариера" по напуштањето на пионерски момче-бенд H што не е во ред со gsn казино. пред една деценија, кој имаше предизвика да страдаат "психолошки тешкотии." Сите тројца обвинети ќе имаат нивниот следен суд изглед на Декември она што е.
Во меѓувреме, несекојдневна сцена – најмалку, да се западен очи – се одржа во Јужна кореја телевизии, како ѕвезди на Shinhwa Емитува јавно го изразија своето срам во текот на дејствата на своите отсутен член Енди, кои го повлече од шоу од спортско обложување скандал скрши.Четири останатите Shinhwa членови се поклони на нивните глави (сликата погоре) и рече дека тие се "длабоко се извинувам за претходниот инцидент во однос на еден од нашите членови", додека ветувајќи дека ќе ги "работат понапорно за да се плати ќе се врати за вашата поддршка и охрабрување." Тешко да се замисли Национална Фудбалска Лига игра во која целиот Атланта Соколи тим обесени нивните глави и колективно се извини за Michael Vick е dogfighting escapades, нели?ОД STARCRAFT НА ПОКЕР ЅВЕЗДА Западните медиуми извори неодамна крена приказна која Јужна Кореја е владата планира да грутка популарни eSports видео игри како StarCraft во истата "голем зависност елементи' категорија како дрога и алкохол, и покрај фактот дека владата изјавија пред еден месец дека тоа немам намера на спроведување на предлогот.Независно, еден прашува дали hubbub имале ништо да се направи со неодамнешната одлука од страна на легендарниот StarCraft играч Лим Јо Hwan ака 'Боксер' за да се смени својот фокус кон светот на покер.Минатата недела, Лим се појави и на Јужна кореја реалноста ТВ шоу, каде што тој беше претставен како професионален покер играч наместо двократен Светски Сајбер-Игри злато medalist.Лим, наводно, истакна сличностите помеѓу eSports и покер, во кој и двете активности бараат од играчите да се предвиди противникот е потези и да реагираат соодветно.Лим, исто така, изјави неговата намера да учествуваат во живо покер во двете Азија Покер Турнеја и Светската Серија на Покер, а исто така има потпишано како pitchman за слободен-играј социјална покер сајт FulPot Покер.Патот Лим има избран веќе се преземени од страна на Бертранд 'ElkY' Grospellier, кој го направи своето име во eSports светот пред да го однесете да го почувствува (и шпански бикоборство арени).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre право горе во рулет.