она што е

Вашингтон Redskins ќе се понудат во-игра на предвидливиот игри во текот на телевизиски емисии на тимот четири preseason натпревари, со што стана првиот МАК франшиза да го стори тоа.Наречен "се Предвиди Играта", понудата ќе биде слободен да се игра за гледачите и учесниците може да победи до $1,000 пари по квартал (постојат четири квартали во МАК игра), како и други награди она што е. "Се предвиди Игра" само ќе бидат достапни на NBC Спортски Вашингтон Плус, единица на мрежата Вашингтон спортски филијалата.Подобрено искуство на NBC Спортски Вашингтон Плус ќе функција се Предвиди Игра елементи и други интерактивни карактеристики, во комбинација со реално-време на статистичките податоци и информации, прикажана на графички шалче околу играта telecast", според изјавата издадена од страна на Redskins.Предвидливиот начин на игри може да вклучува прашања како што се "Кои ќе имаат најмногу полагање дворови ова полувреме?" Од таму, гледачите ќе изберете една од Redskins quarterbacks.Учесниците исто така може да игра преку мобилни уреди и десктоп компјутери право горе во рулет.
"На врвот право стрелец на крајот на секој квартал ќе заработат или споделување на $1,000 награда, со нова игра почетокот на секој квартал," според изјавата она што е улица во рулет. "Случајно одбрани испитаници, исто така, ќе бидат квалификувани да ги примате и други значајни 2 шанса награди како што игра билети, ВИП искуства и сувенири." Вашингтон е првата preseason игра е четврток навечер, Кливленд Browns, проследено со домашна навалите со Синсинати Bengals на Август она што е улица влог во рулет.

На Redskins потоа главата на Атланта да се игра Соколи на Август казино las palmas de gran canaria. 22, пред да се врати дома за да се соочи со Балтимор Гаврани на Август. Други професионални лиги има tinkered со традиционално, во играта на натпревари.Претходно оваа година, на НБА е Сакраменто Кралевите најави партнерство со Swish Analytics за "Сакраменто Кралевите Skyloft Предвидливо Игри Салон." Дека местото беше достапен во Март на одредени билети во Кралевите " домашна арена, Златен 1 Центар.Фанови им беше дозволено да се обложи на точка изнесува и маргините на победа за простории, половини, и целосно игра.Покрај тоа, тие може да се обложуваат на различни играч реквизити, како што се точки, помага, одбиените топки, и три совети како да го направи.Кралевите' напор беше широко се гледа како на потенцијално поставување на сцената за да живеат wagering од арени и стадиони низ големи американски спортски лиги.Во јули, Монументална Спорт и Забава (MSE), компанијата која е сопственик на Вашингтон Визардс и Престолнини на NBA и NHL, односно, претстави договор за реално време статистика гасови од Sportradar.Вашингтон, ДЦ има потпишан од спортско обложување, но напорите да се донесе што на живот се попречени од страна на контроверзии вителот околу градскиот совет е одлука за доделување на $215 милиони спортски обложувања договор на грчки игри компанијата Intralot казино во лас росас од страна на isabel. Intralot е финансиската состојба е scrutinized како што имаат некои од членовите на советот' врски со компанијата, но можно е дека градот има спортски wagering подготвени од оваа есен.Покрај тоа, прашања остануваат за тоа колку обложување спортски лиценци Колумбија и ќе награда за барови, ресторани и хотели низ градот.Градот, исто така, ќе доделување лиценци за четирите големи спортски арени и стадиони се наоѓа во рамките на округот.За сега, "Предвиди Играта" опција е единствената игра во градот за Redskins bettors.Откако Колумбија претставници знак исклучување на спортски обложувања прописи и да почне издавање на лиценци, навивачите на тимот кои живеат во Мериленд и Вирџинија, ќе треба да се упатат до ВАШИНГТОН за да се направи инвестиција бидејќи спортски обложувања сè уште не е правен во оние држави.Бидејќи Redskins играат своите домашни натпревари во Landover, Md., во стадионот обложување во ВАШИНГТОН нема да се применуваат на нив. казино las palmas de gran canaria.