казино Las Palmas De Gran Canaria

Државната игри победи натопена малку во април, одржување на станот на ниво од претходната фискална година, државните Игри Одбор за Контрола објавија во средата.Тоа беше четврта по ред месец на националната се намалува во 2019 календарска година.Игри победи — вкупниот освои казина против играчи за слот машини, маса игри и трка и спортските базени — беше долу 1,8 проценти до $936.5 милиони евра.Кларк Каунти победа беше исклучено 2% на $808.6 милиони и Лента падна 3.5% до $481.9 милиони евра за месец, но во центарот на градот Лас Вегас победа беше до 2.1% до $61.8 милиони евра казино las palmas de gran canaria. Mesquite имаше една од најдобрите победи процент се зголемува во државата, до 4 проценти до $12.2 милиони евра.Езерото Тахо регионот, хит со несреќен игра, што резултира во пониски задржете процент, беше исклучено најмногу.Јужна Езерото Тахо победи падна 12.5 проценти до $13.1 милион додека Северна Езерото Тахо беше исклучено 16.1% на $1,3 милиони. "Преку првите четири месеци, националната победа е долу 1.4%," рече Мајкл Лотон, високи истражувачки аналитичар за Контрола Одбор администрација поделба. "За среќа, се намалува ги имаат сите се ниски, една-цифрениот досега." Лотон рече дека намалување е управувано од страна на не-baccarat маса игри, кои биле долу 8.2 проценти или $18.7 милиони евра, поради лошата се одржи и мали количини.Блек џек, craps и рулет беа надолу двоцифрена проценти за месец, но, во реткост, baccarat победа беше до 2.5 проценти, првиот зголемување од ноември казино во лас росас од страна на isabel.

Sportsbooks, исто така, продолжи да победи на рекорд темпо, до 32.7 процент на волумен.Три-месец игри победи тренд, генерално повеќе кажува мерач на активност, бидејќи тоа се елиминира испарливи расположението што произлегуваат од календарот споредби, покажаа умерено намалување националната за месеците февруари, Март и април, надвор 0.82 проценти.За Кларк Каунти, на три-месечна тренд беше долу 0.7 проценти, а во Дресот падна 3.07 проценти.Но, во центарот на градот Лас Вегас се искачи 6.42 проценти за период.Националната победа за 2018-19 фискална година е рамен во однос на претходната година.Преку 10 од 12 месеци за периодот, победа е до 0,5% $9.88 милијарди долари.Националната, само три од 19 пазари беа набљудувани од страна на Одбор за Контрола се покажува намалува после 10 месеци — Северна Езерото Тахо, Јужна Езерото Тахо и на Лента, која е исклучено 1.58 проценти за фискалната година.Визитација броеви во април покажа мешани торба, Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган пријавени подоцна во средата.Конвенција присуство одби 6.1 проценти на 529,500, благодарение на shallower комбинација на мали и средни состаноци и конференции.Падот во конвенцијата присуство придонесоа за скромна натопи во посетител волумен, која беше долу 0.2 проценти на 3.542 милиони евра.За првите четири месеци од 2019, посетител волумен е до 0,5% да 13.894 милиони евра.Други водечки индикатори покажа знаци на охрабрување казино las palmas de gran canaria. Citywide вработување се одржа во 91 проценти, исто како и во април 2018, но повеќе соби беа пополнети, бидејќи вкупното достапно хотелска соба инвентар се зголеми за 0,6 проценти на 148,400 казино во лас росас гомез palacio. Автопат сообраќај, која сега вклучува дојдовни возила на Меѓудржавни 11, кој официјално се отвори во септември, зголемија за 6,2 проценти до 125,756 возила на ден во просек — највисоката месечна вкупно на годината.На Невада Одделот за Превоз не се разликува надвор од државата возила од локалното население, така и оние изнесува вклучуваат локален сообраќај.Градот е просечната дневна соба стапка, исто така, се зголеми малку, inching до 1.2% на $130.40. ресторанот на казино на biarritz.