казино Las Palmas сан педро Tlaquepaque Jal

acau е Главен Извршен директор, Хо Iat Сенг (на сликата), вели дека владата ќе побара казино оператори да го прекине работењето за две недели, како град се потврди во вторникот два повеќе случаи на ново-идентификувани coronavirus, и вклучување на локалните жители.Говорејќи на прес-конференција во lunchtime, Г-Хо рече дека владата ќе се сретне со градскиот гејминг оператори ова попладне да разговараат за ова прашање, вклучувајќи го датумот за суспензија на нивните игри операции.р Хо рече дополнително дека Macau владата беше свесни за негативното влијание на решение ќе го имаат врз компаниите и на градот економија, но рече дека за спречување на ширењето на романот coronavirus е сега приоритет казино las palmas сан педро tlaquepaque jal. Деветтиот [инфекција] случај имаме е [човек] вработени во интегрирана [казино] комплекс тука, кои биле во ист простор со други игри работници, или со други луѓе во казино шатл или во рамките на имотот кантина.Ова е да се грижиш," Г-дин Хо, забележани со новинарите.Тој истакна дека на случајот се вклучени 29-годишна жена вработени во Галакси Хотел, дел од Галаксијата Macau казино туристичкиот комплекс управувана од страна на Галакси Entertainment Group Ltd во Cotai.ssuming на ситуацијата во однос на тековната ширењето на романот coronavirus – "stabilises" по планирани половина месец суспензија на градот казина, тие ќе им биде дозволено да продолжите нивните бизниси, Г-Хо изјави.т вторник прес-брифинг, Г-дин Хо, исто така, истакна дека неговата администрација не планираат да се "затвори граничните пунктови" на градот, со оглед на овие канали треба да останат отворени за патување на многу чистење и безбедност на работниците вработени во Макао, и за снабдување на храна во градот.ffective од вторникот, сите ферибот услуги помеѓу Макао и Хонг Конг – вклучувајќи го и дека градот аеродром – се суспендирани до дополнителни информации.Хонг Конг-Zhuhai-Macau Мостот е само граничниот премин во моментов во работата помеѓу Макао и Хонг Конг, по Хонг Конг владата објави во понеделникот дека скоро сите од тој град е на граничните премини ќе бидат затворени.n вторник, Хонг Конг ја потврди првата смрт поврзани со роман coronavirus, вториот како fatality надвор од Кина.Првата смрт надвор од Кина беше потврдено на неделата од страна на Филипини.Од вторник наутро, повеќе од 20,600 случаи и 427 смртни случаи биле пријавени, со мнозинство на пријавени случаи – во текот 20,400 – во Кина.Ажурирани 03.46 часот, Февруари 4, 2020) ресторан du казино де charlevoix.