договор или нема договор Blackjack

Три Детроит казина колективно пријавени бруто игри приходи (GGR) на речиси $109 милиони денари во април.Бројот понатаму ќе балон еднаш iGaming и мобилни спортски обложувања броеви се објавени подоцна овој месец.

MGM Grand Детроит, MotorCity, и Greektown освои $108.9 милиони од коцкари игра слот машини, маса игри, и обложување на спортски во лице договор или нема договор blackjack. MGM доведе на пазарот со 40% удел на пазарот, казино генерирање GGR на околу $42.8 милиони евра. MotorCity тврдеше дека 37 проценти удел на пазарот и Greektown 23 проценти.Слот машини и маса игри генерирани GGR на $107.44 милиони евра.На Мичиген Игри Одбор за Контрола (MGCB) не се одвојат два броја.Мало спортски обложувања доставени приходи од $1.54 милиони евра, и фантазија натпревари само срамежлива од $900,000. Три земјиште базирани на казина продолжи да работи под намалени капацитети на Мичиген Gov договор или нема договор коцкање машина. Gretchen Whitmer е (D) наредби.Секој казино кат останува ограничена само на 15% од оган код капацитет, но немало извештаи на гости во потрага да се коцка се сврте настрана.Мичиген е земја-базирани казина врши далеку под своите пред-пандемија бизнис во април.На $108.9 милиони освои минатиот месец е 13 проценти помал од $125.1 милиони три игри подови примени во април 2019 договор или нема договор казино бонус кодот. Сепак, откако iGaming и мобилни спортски обложувања GGR се претстави со MGCB во следните неколку дена, во вкупните приходи број речиси сигурно ќе го надмине април 2019 е вкупно.Во Март, онлајн oddsmakers чуваат $32.3 милиони на $359.4 милиони евра во спортски облози wagered.Интернет казина објави GGR на $53.5 милиони евра.Мичиген е се развива индустријата за игри имитирање на националните казино на пазарот.Американскиот Игри Асоцијација (АГА) се изјасниле оваа недела дека комерцијални игри на приходи добиени од тули и малтер казина, спортски обложувања и во-лице и на интернет, и iGaming изнесува повеќе од $11.1 милијарди долари во првиот квартал.Што се совпаѓа со највисок квартален перформанси во американската историја, на АГА пријавени.Но, без мобилни спортски обложувања и iGaming, кој е одговорен за повеќе од $1.7 милијарди евра во текот на три месеци век, вкупно GGR би биле значително пониски отколку што сите времиња рекордно високо поставени во првиот квартал од 2019. Кога Мичиген прошири своите гејминг индустријата да се вратиме спортски обложувања и онлајн казина, државата вклучени својата федерално признат племиња кои имаат Класа III игри compacts во место.Но, рано во iGaming и мобилни спортско обложување, Детроит комерцијални казина се одлука во однос на уделот на пазарот.На $204.1 милиони евра во интернет казино GGR генерирани јануари-Март, MGM, MotorCity, и Greektown онлајн платформи беа одговорни за $120 милиони евра.Како за мобилни спортско обложување е $55 милиони победи, три комерцијални Детроит казина изнесува $37.4 милиони евра одморалиште светот казино отворање датум. MGM Grand користи MGM Установи' интерактивни игри и sportsbook услуги BetMGM одморалиште светот казино њујорк грабеж. MotorCity е соработува со FanDuel, и Greektown користи Barstool Казино и sportsbook стан одморалиште светот казино њујорк твитер. Greektown е управувана од страна на Националните Пен Игри, каде што има значителен удел во Barstool Спорт. одморалиште светот казино отворен денес.